-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۲۰, یکشنبه

پاپ نسبت به نابودی تمدن هشدار داد

چه تفاوتی! رهبران اسلامی داد از اسلام عزیز می زنند؛ پاپ از انرژی پاک و حفظ تمدن بشری می گوید!
تهران - ایرنا - پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز شنبه به مدیران ارشد نفتی هشدار داد که تغییرات جوی ممکن است باعث نابودی تمدن شود.

به گزارش نشریه هیل، وی در کنفرانسی دو روزه با حضور مدیران نفتی جهان در واتیکان، گفت که دنیا باید به سوء استفاده از انرژی پاک و کاهش استفاده از سوخت های فسیلی پیش رود. 
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان افزود: تمدن به انرژی نیاز دارد، اما استفاده انرژی نباید موجب از بین رفتن تمدن شود.
این کنفرانس که به همت دانشگاه نوتردام در آمریکا برگزار شد، مدیران شرکت های نفتی را گردهم آورده است. این کنفرانس درحالی برگزار شده است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا سال گذشته کشورش را از توافق آب و هوایی پاریس خارج کرد. 
ترامپ مساله گرم شدن زمین را یک حقه خوانده و جامعه جهانی و دانشمندان نیز از وی به دلیل انتخاب مقام هایی در دولت خود که منکر نقش انسان در تغییرات جوی هستند، انتقاد کرده است.
در همین حال، پاپ فرانسیس در این کنفرانس گفت که مسائل جهانی همچون فقر با نگرانی های مرتبط با گرم شدن زمین و دسترسی به نیروی برق ارتباط دارد.
وی افزود: به خوبی می دانیم که چالش های پیش روی ما، به هم پیوسته هستند. چنانچه درصدد برچیدن فقر و گرسنگی باشیم، بیش از یک میلیارد انسان که در حال حاضر از برق بی بهره اند، به آن نیاز پیدا می کنند. اما این انرژی باید پاک باشد و این ویژگی با کاهش استفاده مرتب از سوخت های فسیلی حاصل می شود. 
پاپ گفت: تمایل ما به تامین انرژی برای همگان نباید به تغییرات گسترده آب و هوایی به واسطه افزایش دمای زمین، محیط زیست خشن تر و رشد سطح فقر، منتهی شود.