-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۱۶, چهارشنبه

مشاور اوباما: در سفر به عربستان چمدان‌های پر از جواهر هدیه گرفتیم

این است یکی از عوامل زوال اسلام به عنوان تمدنی فرسوده شده
بن رودز، سخنرانی نویس و از معاونان مشاور امنیت ملی باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در کتاب خاطرات خود نوشته است: دولت سعودی به مشاوران کاخ سفید چمدان‌هایی پر از جواهر به ارزش صدها هزار دلار داد.
بن رودز در کتاب خود با عنوان "جهان آن گونه که هست" آورده است: پس از نشستن هواپیما در عربستان در ژوئن ۲۰۰۹ ما را با خودروهای مخصوص زمین‌های گلف به واحدهای مسکونی خاصی در وسط یک بیابان بردند مجتمعی متعلق به پادشاه. زمانی که در واحد خودم را باز کردم یک چمدان بزرگ دیدم که داخلش پر از جواهر بود.
وی می‌نویسد: از آنجا که سخنرانی قاهره را می‌نوشتم ابتدا فکر کردم اینها رشوه‌ است برای انجام یک سخنرانی در جهان اسلام . مصر مقصد بعدی ما بود و قرار بود اوباما در آنجا سخنرانی کند اما بعدا دریافتم که دیگر اعضای هیات نمایندگی آمریکا هدایای مشابهی دریافت کرده‌اند. همه ما چمدان های پر از جواهرات گرفته بودیم. و البته آنها را تحویل دفتر پروتکل دولت که مسئول هدایا است دادیم. شما می‌توانید هدایا را بازخرید کنید اما قیت آنها .... به یاد ندارم دقیقا چقدر بود اما دهها هزار دلار می‌شد فکر نمی‌کنم کسی آنها را نگه داشته باشد.