-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۲۵, جمعه

زیباترین حادثۀ عیدی برای افغانستان

تبریک به مردم افغانستان/ تهنیت به استاد احمد «سرمست»
از قلم بهروز «خاوری»۱۴ جون امسال روز فوق‌العاده‌ای بود. از بس رویدادها و حوادث خجسته در این روز‌ زیاد بودند آدم قرض‌دار شان می‌ماند و نمی‌تواند در مورد همه‌ بنویسد؛ از زادروز مردانی چون احمدظاهر و چه‌گوارا تا روز مادر و از پایان رمضان که ام‌سال شدیداً شکنجه مان کرد تا شروع جامِ جهانی که جان و جوهر اصلی فوتبال است.
اما یکی از زیباترین و غرورانگیز ترین و نادرترین حادثات در این روز برای افغانستان، در استکهلم سویدن رخ داد که انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان و گروه زهره، برندهٔ جایزه پولار که به نوبل موسیقی معروف است شدند. استاد احمد سرمست و شهکار فوق‌العاده‌اش برای موسیقی مدرن افغانستان، یک بار دیگر به بهترین شکل‌ ممکن سرهای ما را بلند کردند و برای افغانستان سربلندی‌ آوردند. این جایزه یکی‌از معتبرترین جوایز موسیقی دنیاست که بزرگانی چون پل مک‌کارتنی، باب دیلن، جانی میچل و... برنده شده‌اند، انستیتیوت ملی موسیقی افغانستان بعد از راوی شنکر افسانه و اسطورهٔ موسیقی هند دومین آسیایی است که برنده نوبل موسیقی می‌شود.
این دستاورد را به استاد سرمست، گروه موسیقی زهره، انستیتیوت موسیقی و مردم افغانستان تبریک‌ می‌گویم.