-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۲۳, چهارشنبه

مسکو: داعش تنها در مناطق تحت کنترل آمریکا در سوریه متمرکز است


وزارت دفاع روسیه با ابراز تعجب از ادعای رئیس پنتاگون در مورد اوضاع سوریه اعلام کرد که تمامی مراکز مقاومت تروریست های داعشی در خاک سوریه تنها در مناطق تحت کنترل آمریکایی ها قرار گرفته است.
به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرلشکر "ایگور کوناشینکوف" سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مراکز مقاومت تروریست های داعشی در سوریه تنها در مناطقی دیده می شود که تحت کنترل آمریکایی ها قرار دارد.

این مقام نظامی روس در تفسیر سخنان "جیمز ماتیس" وزیر دفاع آمریکا که گفته بود بشار اسد با حمایت ایران و روسیه، ملت سوریه را به سمت فاجعه سوق داده، این در حالیست که شبه نظامیان کرد نیروهای دموکراتیک سوریه تنها سازمانی هستند که موفق شده اند بر تروریسم در این کشور پیروز شوند، گفت: «در رابطه با اوضاع کنونی در سوریه ما به مقامات پنتاگون توصیه می کنیم تا نقشه وضعیت در این کشور را با دقت مطالعه کنند. تمام مراکز باقیمانده مقاومت تروریست های داعشی در سوریه تنها در مناطقی قرار دارند که تحت کنترل نظامیان آمریکایی هستند».