-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۳۱, پنجشنبه

احتمال بازی جدید به وسیله سلاح شیمیایی در سوریه

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی
 

 
براساس اطلاعات حاصله از منابع اطلاعاتی سوریه و محافل نظامی روسیه، این سناریو قرار است با حمله با سلاح های شیمیایی در منطقه دیرالزور روی دهد  که تحت  اشغال  ائتلاف آمریکا قرار دارد.
ریانووستی گزارش داده است که از 23 آوریل  تدارک  یک صحنه سازی برای حمله شیمیائی آغاز شده است.
طبق این گزارش عده ای غیر نظامی را به منطقه ای نزدیک حوزه نفتی جعفری واقع در شرق سوریه منتقل کرده اند تا بتوانند سناریوی جدید خود را در این منطقه اجرا کنند و این غیر نظامیان را بعنوان  ساکنان منطقه معرفی کنند که زیر بمباران شیمیائی قرار گرفته اند.
یک منبع اطلاعاتی گفته است که این سناریو به رهبری یکی از اعضای پیشین داعش بنام «میشان ادریس هماش» اجرا خواهد شد.
 پنجشنبه گذشته  معلوم شد دولت امریکا برای  هزینه کلاه سفیدان  6،6 میلیون دلار در نظر گرفته است- این در حالی است که  قبلا پرداخت هزینه آنها قطع شده بود.
پس از حملات شیمیائی که در ماه مارس  در «دوما»ی سوریه صورت گرفت و ادعا شد عامل آن دولت سوریه بوده، اندک اندک مدارکی بدست آمد که نشان می دهد آن صحنه سازی  نیز توسط  کلاه سفید هائی که بعنوان یاری رسانان به مردم سوریه به این کشور اعزام کرده اند صورت گرفته است.
بعنوان مثال «رابرت فیسک» روزنامه نگار  نام آشنای انگلیسی  که برنده جایزه نیز هست از محل انفجار دیدن کرد و گزارش داد که حمله توسط کسانی صحنه سازی شد که ظاهرا خود کمک رسان بوده اند.