-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۳۰, چهارشنبه

ما حق داریم قدرت نظامی خود را به شما نشان دهیم

روسیه: غرب بعد از جنگ سرد فریب مان داد.


سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بر این عقیده است که پس از پایان جنگ سرد، کشورش درهای خود را به سوی کشورهای غربی گشود اما این کشورها روسیه را فریب دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از نووستی، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه با نشریه فنلاندی اچ بی ال گفت: این اقدام ما به دلیل شکست نبود. ما خودمان این کار را انجام دادیم. هیچ کس به کشور ما حمله نکرد. گورباچف فقط می خواست با این کار به مسابقه تسلیحاتی پایان بدهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد: او می خواست جنگ سرد برای همیشه به پایان برسد. ما درها را باز کردیم و شما ما را فریب دادید! شما با کشیدن سیم های خاردار به دور روسیه ما را احاطه کردید.

به گفته وی، مسکو به جنگ با غرب نیازی ندارد و روسیه تنها خواهان توسعه روابط تجاری و فرهنگی است.

این مقام روس تأکید کرد: ما می خواهیم به راحتی به کشورهای یکدیگر سفر کنیم. ما می خواهیم از محدودیت های ویزا رهایی یابیم اما دائما اتحادیه اروپا درخواست ما را رد می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در خصوص قدرت نمایی تسلیحاتی کشورش به دیگر کشورها تصریح کرد: ما با این کار به بقیه کشورها نشان می دهیم که حتی به فکر حمله دوباره به روسیه نیفتید. ما ۲۰ میلیون نفر از هموطنان خود را در جنگ جهانی دوم از دست دادیم. ما حق داریم توان نظامی خود را به دیگران نشان دهیم تا دیگر چنین اتفاقی تکرار نشود.

این دیپلمات روس خاطرنشان کرد: در ۲۰ سال اخیر تلاش کرده اند تا ما را از همه طرف محاصره کنند. وقتی سوال کردیم که چرا سامانه پدافند هوایی در لهستان مستقر شده است، جواب دادند برای دفاع در مقابل ایران؛ این یعنی تقلب و دروغ گویی در روز روشن.