-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۶, چهارشنبه

بازار به دستور تجار بزرگ کمر به سقوط دولت بست!


وزیر صنعت ایران روز گذشته به عنوان حمایت از تولید داخل و کنترل خروج ارز از کشور، طی نامه ای به رئیس سازمان توسعه فهرست واردات بیش از 1400 کالای لوکس و مصرفی که ممنوع شده است را اعلام کرد، مگر قبل از این بخشنامه، واردات توسط شبکه بانکی تامین ارز شده باشد.

(به دنبال همین تصمیم، روز گذشته بازار تهران مغازه ها را به دستور تجار بزرگ بست. منظور از تصمیم دولت همان ۲۰ میلیارد دلاری است که به گفته فرشاد مؤمنی،  با رانت اطلاعاتی در کمتر از دو ماه اول امسال از دولت ارز به نرخ رسمی گرفتند و با فروش کالاهای انبار شده  و ثبت سفارش شده به قیمت آزاد و پس از  فرو کش کردن جو نارضایتی ها، مجددا با شگرد کمبود کالا و گرانی مجددا واردات کالاهای فوق را آزاد خواهند کرد. حالا  از منطقه آزاد کالای قاچاق به شهرستانها شروع  خواهد شد. برای مثال در آبادان که منطقه آزاد است از پتو تا شیر و دوش حمام وغیره به صورت قاچاق وارد می شود. اجناسی از بندر "دلوار" از هرنوع جنس وارد می کنند. هر ماشین سواری ۶۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان میگیرد و اجناس را جابجا می کند ودر بین راه به هر پاسگاه ۲۰ تا ۵۰ هزار تومان حق عبور (رشوه) داده می شود- پیک نت)