-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۶, چهارشنبه

بحران رو به اوج است باید با امریکا وارد گفتگو شویم

روزنامه فایننشال تایمز گفتگوئی را با فائزه هاشمی منتشر کرده که بخش هائی از آن را خبرگزاری فارس منتشر کرده و سایت تحلیلی عصر ایران نیز آن را بازتاب داده است.

فائزه هاشمی در گفتگو با فایننشال تایمز درباره ضرورت مذاکرات مستقیم با امریکا  گفته است:

نباید منفعل عمل کرد بلکه باید با آمریکا بزودی، قبل از آنکه شرایط بدتر شود، مذاکره کرد. هیچ گزینه دیگری نداریم. مذاکرات دیرهنگام می‌تواند بعد از فشار بیشتر انجام بگیرد. اینکه از ابتدا، هیچ ارتباطی با آمریکا نداشتیم درست نبود... جمهوری اسلامی باید مشکلات خود را با آمریکا حل کند چون ارتباط نداشتن با یک ابرقدرت برای ما هزینه ‌بر بوده است. من در حال حاضر خطر فروپاشی را نمی‌بینم اما اگر راه حلی‌هایی پیدا نشود، کشور می‌تواند به آن سمت پیش برود. اکنون بحران در تمام جنبه‌ها به اوج رسیده است در حالی‌که نظام وانمود می‌کند همه چیز عادی است. ایران باید نفوذ خود را در منطقه گسترش دهد ولی اگر در حال حاضر هیچ متحد وفاداری غیر از حزب الله لبنان نداریم، این بدان معناست که رویکرد درستی نداریم. ما عادت کرده ایم مشکلات را بعد از آنکه به نقطه بحرانی رسید، حل کنیم مثل آزاد کردن گروگان‌های آمریکایی [در سال ۱۳۶۰] و قبول صلح با عراق [در سال ۱۳۶۷]؛ احتمالاً در مورد آقای ترامپ هم همین‌گونه اقدام می‌کنیم.