-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ خرداد ۲۶, شنبه

جنرال قمربجوا به دکتر غنی شاه باشی داد

رئیس جمهور از انجام کارخانه گی خویش برای کشتن فضل الله به حکومت پاکستان اطمینان داد.  رئیس‌ جمهور در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر پاکستان کشته شدن رهبر تحریک طالبان پاکستان را تایید کرد و از پاکستان خواست تا گام‌های عملی برای تامین صلح در افغانستان بردارد.

اشرف غنی در توییتی شب گذشته اعلام کرد: "من با ناصرالملک، نخست وزیر و قمر جاوید بجوا، رئیس ستاد ارتش پاکستان صحبت کردم و مرگ ملا فضل الله را تایید کردم."
دکترغنی گفته است که نخست وزیر و جنرال قمرجاوید بجوا لوی درستیز آن کشور "به من اطمینان دادند که مرگ فضل‌الله گام مهمی برای ایجاد اعتماد بین دو کشور است و وعهده دادند که از روند صلح به رهبری افغانان حمایت می‌کنند".

ملافضل الله ابزار فشار افغانستان علیه پاکستان بود اما قربانی توافقات بین امریکا، پاکستان و افغانستان شد. حالا توپ در میدان پاکستان است. افغانستان و امریکا به پاکستان سه امتیاز کلیدی قایل شده اند:
واگذاری کامل گسترۀ قبایل آزاد و ختم دوسیه دیورند
استقرار طالبان در قدرت سیاسی در کابل
انهدام رهبری طالبان پاکستان که در افغانستان پایگاه دارند.