-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۴, پنجشنبه

ایجاد ادارۀ انرژی اتمی درکابل شاید با این مطلب رابطه داشته باشد:


اسرائیل خواستار واگذاری سلاح هسته ای به افغانستان شده است.
انگلیس ها مخالف این پروپوزل اند و می گویند که با هسته ای شدن افغانستان قدرت عملیاتی پاکستان در منطقه ضعیف می شود.

به تاریخ ۱۲ ماه جوزا، در شبکه آنلاین بحث جنگ آینده با ایران مطرح بود. از میان کمنت نویس های ناشناخته، ( که احتمالاْ منتسب به شبکه های فوق سری می باشند) خبری روی صفحه افتاد که از طرح اسرائیل برای واگذاری اسلحه هسته ای به افغانستان خبر می داد. طرحی که ظاهراً در اختیار کاخ سفید قرار داده شده است. حکومت اسرائیل به این نظر است که یگانه راه تحفظ دایمی و تامین صلح در افغانستان واگذاری جنگ ابزار هسته ایبه افغانستان است؛ درغیر آن، درگیری چند بازیگر مداخله گر منطقه ای و جهانی درین کشور،.بدون تاریخ انقضا خواهد بود.

در ادامه این خبر، بحث تبدیل افغانستان به ایالت برون مرزی امریکا تحت رهبری کنگره آن کشور نیز به میان آمد.
منبعی که به نماینده گی از اسرائیل کمنت می نوشت بدین نظر بود که مشکل درافغانستان هماره این بوده که درهر دور عملیات قدرت های بزرگ درین کشور حق استقلال این کشور  زیر پا شده و در نتیجه، افغانستان طوری به جنگ کشیده شده که شکست همه را سبب شده ولی بازهم به جنگ پایان نداده است.
در طرح اسرائیل آمده است که کشور افغانستان باید مانند اسرائیل زیر چتر امنیتی ابر قدرت ها قرار گیرد. قوم گرایی غنی در راس سیستم ریاستی، فساد سیاسی به بار آورده و هرج و مرج را بیش از گذشته گسترش داده است و ایجاد ثبات خیلی دشوار شده است. بر پایه این خبرها، استفاده چند منظوره از خاک افغانستان از سوی چندین کشور بر ضد چندین کشور دیگر، تنها می تواند با هسته ای شدن افغانستان خاتمه یابد و باید با واگذاری اسلحه هسته ای تحت نظارت امریکا به افغانستان به این استفاده جویی شش طرفه برای همیشه خاتمه داده شود.
در ادامه کمنت نگاری ها گفته شد که انگلیس و پاکستان و ایران با این طرح مخالفت کرده اند.  موضع چین و روس نا معلوم است. یگانه کشوری که از پروپوزل اسرائیل قاطعانه حمایت می کند، عربستان سعودی است. از نظر انگلیس متحد زبده دنیای غرب، پاکستان است و با هسته ای شدن افغانستان قدرت عملیاتی پاکستان در منطقه ضعیف می شود. با اجرای این طرح، افغانستان عملا بخشی از قلمرو برون مرزی اما نیمه مستقل امریکا خواهد شد. مدیریت اقتصادی افغانستان نیز مستقیم به کنگره امریکا وصل می شود. بازار کشور به هند و چین واگذار می شود. هند وچین اخیراً درین باره به توافق رسمی دست یافته است. 
منابع فوق سری امریکایی ها بدین نظر اند که این طرح شامل حال اکرایین نیز می تواند بشود. این موردی است که با مخالفت صریح روسیه رو به رو است. دستگاه های رسمی اکرائین نیز هنوز درین باره به فیصله نهایی نرسیده اند. سیا باورمند است که در آن صورت، روسیه به اکرایین یورش خواهد برد و همین مساله شکست حتمی روسیه را به دنبال خواهد داشت. تصمیم هایی روی دست است که برای دفاع از اکرائین استقرار افراطیت اسلامی در اکرایین نیاز است و با توجه به حضور تاریخی ترکیه عثمانی در حوزه کریمیا و جنوب اکرایین این ماموریت را ترکیه به دوش می گیرد.