-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۸, دوشنبه

جنرال دوستم اکنون در دو میدان بازی را پیش می برد

فکور می گوید که جنرال دوستم به زودی به یک نیروی قوی تر خواهد پیوست.
یونس فکور ناظر امور سیاسی در گفت و گو با خبرگزاری اناتولی گفته است که جنرال دوستم در ایتلاف نجات بازی دوگانه را پیش می برد و در یک زمان مناسب به یک جریان قوی تر ملحق خواهد شد. این روش، میراث جنرال دوستم است. او در گذشته بارها گور متحدان نزدیک خود را کنده است.
این درحالی است که دکترغنی نسبت به موضع کنونی جنرال دوستم خاموشی گزیده است. اما مشاور غنی- نبی مصداق- بدون شک به دستور دکترغنی به مطبوعات گفت که دوستم و صلاح الدین باید از وظایف دولتی شان کنار بروند.

فکور به خبرنگار اناتولی گفت: جنرال، هنوز شریک قدرت با حکومت کابل است و همچنان در آستانه انتخابات پارلمانی آینده در ماه اکتبر و انتخابات ریاست جمهوری در ۲۰۱۹ به محور اصلی اتحاد مخالفان ضد حکومت نیز تبدیل شده است. فکور افزود که سیاستگران و جنگ سالاران در افغانستان همچنین از نزدیک روابط بین طالبان و امریکا و افزایش چشمگیر امکانات مصالحه درین کشور نگران شده اند.