-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۱, دوشنبه

موشک های جدید روسیه در کنار ابلیس


راشا تودی- ترجمه و تدوین نوید بوستانیروزنامه ستاره سرخ ارگان وزارت دفاع روسیه، هفته گذشته از مدرن سازی جدید ترین موشک های ضد هوایی و ضد راکت ارتش روسیه خبر داد.

طی روزهای گذشته راکت های ساخت صنایع نظامی روسیه، که گفته می شود در جهان بی نظیر است در پایگاه نظامی فضا- هوای قزاقستان، با موفقیت آزمایش شد. به گفته کار شناسان نظامی، ساختار این راکت ها بسیار پیچیده و سرعت حرکت آن ها در هر ثانیه 4 کیلومتراست و هیچ ابزار نظامی جدیدی قادر به پیگیری و مقابله با آن ها نخواهد بود.

این موشک برای محافظت در برابر حملات هوایی و هشدار و کنترل فضای روسیه  مستقر خواهند شد.

اخیرا وزارت دفاع روسیه با انتشار گزارشی از آزمایش موشک های فوق مدرن نیروی هوایی این کشور به نام«خنجر» و کمپلکس راکت های بالستیک میان برد که «سارمات» نامیده می شوند همچنین زیر دریایی بدون سرنشین« خدای دریا» که با کار کرد لیزری حرکت میکند و موشک های با سوخت اتمی « بورووستنیک»خبر داد.

سارمات،  مدل تازه شدۀ سلاح قبلی روسیه است که "ناتو" آن را ابلیس نامگذاری کرده است. موشک قاره پیما با بیش از 200 تن وزن قادر به طی مسافتی در معیار نظامی بی انتها ( بدلیل دستیابی روسیه به موتور اتمی کومپاکت یعنی موتوری با سوخت اتمی و در معیار مینیاتوری) میباشد. این موشک قادر به حمل 15 بمب اتمی و همچنین توانایی خروج از جو و بازگشت آنست و  در کوتاه ترین مدت به هدف می رسد و هنگام فرود کلاهک آن باز و تا 15 بمب اتمی و یا هیدروژنی در کمترین فاصله بر سر اهداف می ریزد.

موشک خنجر هم اکنون در ارتش روسیه مورد بهره برداریست، این سلاح با سرعت بیش از 10 برابر ماخ با برد 2000 کیلومتر ، بدلیل مسیرِ و سرعتش غیر قابل دستیابی و هدف گیری میباشد.