-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۳۰, شنبه

پوتین به مدیران سیاست خارجی روسیه چنین گفت:

به گزارش پیک نت
۱. کشورهای عضو بریکس، سازمان معاهدۀ امنیت جمعی، شانگهای که بخش اعظم جمعیت جهان را شامل میشوند با نظرات ما نزدیکی دارند.
۲. عملیات ما در سوریه علیه تروریستها و دفاع از دولت مرکزی سوریه با موفقت همراه بود و اکنون زمینه بازگشت آوارگان سوری فراهم شده است.
۳. در چهارچوب "اتحادیه تجاری ارو-آسیا" با ویتنام معاهدۀ منطقۀ آزاد منعقد شد و با اسرائیل، صربستان و سنگاپور گفتگو در همین زمینه در جریان است و با ایران نیز قراردادی موقت به امضاء رسیده و با هند و مصر نیز مشاوره ها بزودی آغاز میشود. کلا 50 تقاضا به این اتحادیه ارسال شده است . دورنمای خوبی برای این اتحادیه پیش بینی میشود و چین هم از ماه می گذشته با این اتحادیه قرارداد تجاری منعقد کرده است.
۴.  روسیه روی توانائی نقل و انتقالِ کم مانع از شرق دور به اروپا متمرکز است و ارتباط با اتحادیه اروپا بر همین پایه استوار است و در ادامه همین سیاست است که ما مصمم به دفاع از معاهده اتمی با ایران (برجام) هستیم.
5- ما معتقدیم امنیت و ثبات جهانی نه در گسترش ناتو به دیگر کشورها و از جمله گرجستان و اوکرائین بلکه به رشد اعتماد متقابل بستگی دارد. ما نسبت به عواقب گسترش ناتو به گرجستان و اوکرائین هشدار میدهیم و آنها را از ادامه این تحرکات برحذر می داریم. این تحرکات ناتو تهدید روسیه محسوب میشود.
۶.  در ارتباط با نشست هلسینکی با ترامپ ، تمرکز روی نکات مشترک را بهترین راه و ضرورتِ دنیای امروز میدانم. البته ما میدانیم که در امریکا نیروهائی هستند که منافع گروهی را به منافع ملی ترجیح میدهند و همین مسئله اجرای توافق ها را دشوار می کند. این موانع تاکنون باعث شده ایالات متحده بازارهای روسیه را از دست بدهد و با از دست دادن بازارهای روسیه چه بسا صدها هزار موقعیت شغلی در امریکا از دست رفته است. همین گروه ها اختلاف با اروپا را ترجیح میدهند. و باز همین گروه ها عملا علیه امنیت اسرائیل عمل می کنند و به ضرورت امنیت در بلندی های جولان توجه ندارند. آنها حاضر همه اینها را فدای منافع گروهی خود کنند. البته، ما میدانیم که آنها بسیار توانا و قدرتمند هستند. آنها قادر به مسموم کردن اذهان میلیونها نفر هستند.