-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۲۰, چهارشنبه

اجلاس ملاها در جده، علیه ایران است

عربستان در ۲۵ سال اخیر، تامینات مالی گروه تروریستی طالبان را برعهده داشته است. حالا ملای کعبه می گوید که جنگ افغانستان فتنه است و اصرار بر استمرار جنگ، دنباله روی از شیطان است. طالب، سازه های بنیادی فرهنگ اجتماعی افغانستان را متلاشی کرد، اما عرب ها امروز جانب مصالحه را گرفته اند.  بی بی سی نیز نوشته است که به نظر می‌رسد حکومت افغانستان با برگزاری این نشست، میدان جنگ فکری جدی با طالبان را فراخ‌تر کرده است. آن طور که اعضای هیأت افغانستان می‌گویند، کابل در صدد آن است که مشروعیت جنگ طالبان را با ارائه و برجسته کردن مخالفت‌های ایدئولوژیک در نشست امروز با میزبانی عربستان سعودی و همیاری سازمان همکاری اسلامی زیر سوال ببرد.
اما واقعیت این طور نیست. طالب، سه شاخه است. شاخه طالبان ایرانی و روسی درحال قدرت گیری است. مرکز طالبان روسی درخاک ازبکستان و بستر طالب ایرانی در مشهد و زاهدان است.