-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۲۹, جمعه

بنای یاد بود انتحاری ها در ایران

تا پیش از اقدامات تروریستی طالبان و سپس داعش در افغانستان و دیگر کشورهای جهان که نام آن ها "انتحاری" است و همه با آن آشنا هستند، عملیاتی مشابه را جمهوری اسلامی ایران "عملیات استشهادی" نام گذاشته بود و به آن افتخار می کرد. از آن عملیات و آن افتخار یک بنای یادبود درست شده که دربهشت زهرا نصب کرده اند. آن هم دراین روزهای بحرانی که خیلی از کاسه کوزه ها را می خواهند سر ایران بشکنند و محاصره ایران را توجیه کنند.

این یادبود در قطعه شهدای نهضت جهانی اسلام نصب شده و عنوان آن هست "اولین یگان استشهادی از سوی ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام" که در عملیات انتحاری  معروف به "عملیات مارینز" کشته شده اند. یاد بود به چهار زبان فارسی، انگلیسی، فرانسه و عربی نوشته شده است. مصطفی مازح، خالد اسلامبولی و ...که یكشنبه ۱/8/۱۳۶۲ طی دو عملیات همزمان، با كامیونهای حامل مواد منفجره به مقر ارتش آمریكایی ( در جنوب بیروت) و مقر نظامیان فرانسوی ( در غرب بیروت) هجوم بردند و با انفجار خودروهایشان، ۲۴۱ تفنگدار دریایی آمریكا و ۵۸ چترباز فرانسوی را کشتند.

هرکس منکر نفوذ عوامل اسرائیل در زیر پوست جمهوری اسلامی باشد، با دیدن این یاد بود به تردید خود خاتمه نمی دهد؟