-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۲۶, سه‌شنبه

دختران ایرانی در تفلیس چه می‌کنند؟


اینجا تفلیس، پایتخت گرجستان است؛ جایی که به دلیل لغو ویزا، حضور ایرانیان روزبه‌روز پررنگ‌تر شده و روسپی‌خانه‌هایش رونق چشمگیری یافته‌اند.
به گزارش «شبکه بیان» در تفلیس کلوپ یا «دیسکوتک»های فراوانی به چشم می‌خورند؛ البته اینجا دیسکوها کاربرد دیگری پیدا کرده‌اند و به محلی برای تجمع روسپی‌ها و گردشگران تبدیل شده‌اند. صاحبان برخی از این دیسکوها یا کاباره‌ها ایرانی هستند و به دلیل جان گرفتن صنعت گردشگری در گرجستان، کسب‌وکارشان رونق فراوانی یافته است.

خدمات جنسی در دیسکوهای تفلیس

پس از لغو مجدد ویزای گرجستان برای ایرانی‌ها در سال ۲۰۱۶ میلادی، جوانان زیادی از سراسر ایران به این کشور سفر می‌کنند. گردشگران ایرانی برای چند روزی هم که شده از انواع محدودیت‌ها در ایران می‌گریزند و به کاباره‌هایی پناه می‌برند که در آن دختران ایرانی مشغول به ارائه خدمات جنسی هستند.
پیش‌ازاین، اغلب روسپی‌ها در گرجستان از کشورهای اروپای شرقی بودند؛ اما حالا دختران جوان ایرانی هم به جمع آن‌ها اضافه‌ شده‌اند. کافی است وارد یکی از دیسکوهای شهر تفلیس شوید؛ در کمتر از پنج دقیقه یکی زیبارویان ایرانی که اصطلاحاً هفت قلم آرایش کرده است، با هماهنگی صاحب دیسکو سر میز شما حاضر می‌شود و هرچه دوست داشته باشد برای خودش سفارش می‌دهد.

اگر شما با او به توافق رسیدید، آدرس محل اقامتتان را دریافت می‌کند و در اسرع وقت مزاحمتان می‌شود؛ البته چه به توافق برسید یا نه، این شما هستید که باید هزینه سفارش‌ها را به صندوق بپردازید. اغلب ایرانی‌ها از قیمت‌های این کاباره‌ها اطلاعی ندارند و به همین دلیل وقتی صورت‌حسابشان را نگاه می‌کنند، رنگ از رخسارشان می‌پرد. در اغلب دیسکوهای ایرانی هنگام خروج باید ۵۰۰ لاری معادل ۲۰۰ دلار یا حدود یک‌میلیون ۱۰۰ هزار تومان بپردازید. اگر برای عدم پرداخت این صورت‌حساب ناعادلانه مقاومت کنید با سه مرد درشت‌هیکل مواجه خواهید شد.

دختران ایرانی در تفلیس چه می‌کنند؟

یکی از دختران ایرانی به نام «ترنم» که ۲۷ سال دارد و در گرجستان به کار روسپی‌گری مشغول است، در پاسخ به این سؤال که چرا دختران ایرانی به گرجستان می‌آیند و روسپی‌گری را پیشه خود می‌کنند، به «شبکه بیان» می‌گوید: «اینجا آزادی‌های زیادی داریم که در ایران وجود ندارد. عده زیادی از دختران ایرانی که تحت ‌فشارهای مالی بودند حالا در کلوپ‌های تفلیس و باتومی مشغول ارائه خدمات جنسی به گردشگران هستند و درآمد خوبی هم دارند؛ پس چرا به این کار روی نیاورند.»

ترنم سال ۱۳۹۵ به گرجستان آمده و در همان روز اول که به یکی از دیسکوهای تفلیس برای رفع خستگی می‌رود، با یک پیشنهاد وسوسه کننده روبرو و ناخواسته وارد حرفه روسپی‌گری می‌شود. او از آن روز تاکنون به این کار مشغول است. ترنم دراین‌باره می‌گوید: «وقتی متوجه شدم برای سفر به گرجستان نیاز به ویزا نیست، با مقدار پولی که داشتم بلیط خریدم و از تهران به تفلیس پرواز کردم. به خانواده‌ام گفتم می‌خواهم با دوستانم به شمال بروم؛ اما حالا نزدیک به دو سال است که در تفلیس کار و زندگی می‌کنم و کسی هم کاری به من ندارد. من واقعاً برای گردش و تفریح به گرجستان آمدم و اصلاً در ذهنم نمی‌گنجید که روزی به این کار روی بیاورم ولی همه‌چیز خیلی ناگهانی اتفاق افتاد.»

ترنم با بغضی که در گلو فروخورده است ادامه می‌دهد: «من یک دختر باکره بودم و در ایران خیلی سالم زندگی می‌کردم؛ اما فشار زیادی از طرف خانواده روی من بود. می‌خواستم از مشکلاتم فرار کنم ولی هرگز برنامه‌ای برای ماندن در گرجستان نداشتم. روز اول که به یک کلوپ ایرانی وارد شدم یک مرد هندی سر میز من نشست و با زبان انگلیسی از من درخواست سکس کرد. او بلافاصله ۵۰۰ دلار روی میز گذاشت چون فکر می‌کرد من روسپی هستم. تصمیم گرفتن در آن لحظه خیلی سخت بود و شدیداً تحت‌فشار قرار گرفته بودم. با خودم فکر کردم چه ‌کار خوبی است اگر هر روز همین درآمد را داشته باشم. آن روز بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌ام را مرتکب شدم و تا الان دارم این اشتباه را تکرار می‌کنم.»

تغییر پایتخت روسپی‌گری خاورمیانه

ترنم فقط یکی از صدها دختر ایرانی است که روسپی‌خانه‌های تفلیس و باتومی را به تسخیر خود درآورده‌اند. اینجا برای دختران ایرانی و اروپای شرقی تقریباً شبیه «دبی» شده است؛ با این تفاوت که از برج‌های بلند و زرق‌وبرق خبری نیست و با هزینه خیلی کمی می‌توان در تفلیس یا باتومی زندگی کرد.

هم‌زمان با تغییر پایتخت سرمایه‌گذاری از دبی به تفلیس، به نظر می‌رسد پایتخت صنعت سکس در خاورمیانه نیز آرا آرام در حال انتقال به این شهر تاریخی است؛ جایی که بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی سازمان گردشگری گرجستان، سفر ایرانی‌ها به آن با افزایش ۴۳۸ درصدی همراه بوده است. گویی حالا ایرانی‌ها گرجستان را به تایلند ترجیح می‌دهند.