-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۴, پنجشنبه

فرمانده ایرانی به ترمپ: ادبیات کاباره را کنار بگذار... بیا بجنگیم!

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه برون مرزی ایران:  شما در افغانستان چه غلطی کردید؟قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران روز پنجشنبه به پیام تویتری رئیس جمهوری آمریکا به حسن روحانی خود واکنش نشان داد.

آقای سلیمانی در ابتدای سخنان خود گفت: « شان رئیس جمهور ما نیست که جواب تو را بدهد. من به عنوان یک سرباز جواب تو را می دهم.»

آقای سلیمانی خطاب به دونالد ترامپ گفت: « تو مارا تهدید می کنی به این که اقدامی انجام می دهی که در دنیا سابقه ندارد. این ادبیات کاباره است. یک کاباره‌چی با دنیا این گونه حرف می زند.»

وی همچنین با اشاره به حضور نظامی آمریکا در منطقه گفت:‌ «شما چه کاری می‌توانستید بکنید که در طول این ۲۰ سال نکردید؟ شما با ده‌ها دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند هلیکوپترهای پیشرفته آمدید به افغانستان و جنایت‌هایی را انجام دادید. شما بعد از ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ با ۱۱۰ هزار سرباز چه غلطی کردید؟»

فرمانده سپاه قدس در بخش دیگری از سخنانش گفت: «یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می کردید و امروز آمدید ما را تهدید می کنید؟ شما در جنگ ۳۳ روزه چه غلطی کردید؟ غیر از این است که شروط حزب الله برای پایان جنگ را پذیرفتید؟» آقای سلیمانی افزود: «ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می ایستم. ما ملت، حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم. جنگ را شما شروع می کنید اما ما به پایان می رسانیم، بروید از پیشینیان خود بپرسید. پس ما را تهدید به کشتن نکنید. ما آماده هستیم در مقابلت بایستیم.»