-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۴, پنجشنبه

گرمای بی سابقه زمین تا ۹ سنبله ادامه دارد

به گفته محققان همزمانی چند رویداد آب و هوایی سبب شده دمای هوای جهان به حد بی سابقه ای افزایش یابد و با توجه به شرایط موجود این روند تا پایان ماه آگوست یا نهم سنبله ادامه می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، نقشه ای جدید دمای مناطق مختلف جهان را به دقت نشان می دهد. این نقشه با استفاده از اطلاعات برخی از قدرتمندترین ابررایانه های جهان از جمله GFS و سازمان ملی اقیانوسی جوی آمریکا یا NOAA نقشه جهان را ترکیب می کند.

در همین راستا طبق آخرین خوانش های این نقشه دمای انگلیس در هفته جاری به ۳۳ درجه سانتیگراد رسیده است. از سوی دیگر سوئد نیز گرمترین تابستان طی یک قرن گذشته را می گذراند. در بخش هایی از جنوب کالیفرنیا نیز دما به ۳۸ درجه سانتیگراد رسیده است. دمای هوا در عربستان سعودی نیز ۴۶ درجه سانتیگراد است.

حال آنکه در ژاپن ۶۵ نفر به دلیل گرمای بیش از حد جان خود را از دست داده اند و ۲۲ هزار نفر به دلیل گرما زدگی در بیمارستان بستری شده اند. این درحالی است که دمای هوای توکیو به ۴۱.۱ درجه سانتیگراد بالغ می شود.