-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۱۲, سه‌شنبه

یک قطعه جنگی طالبان از اکادمی نظامی ایران فارغ شدند

گزارش تایمز لندن؛ بازی خطرناک سپاه با طالبان
سپاه پاسداران: میدان جنگ را به کشورهای دیگر منتقل می کنیم.
روزنامه تایمز لندن در گزارشی از کابل نوشته است: رژیم ایران برای افزایش حملات به نیرو‌های آمریکایی و غربی در افغانستان به طالبان کمک می‌کند.

به نوشته این روزنامه، همزمان با افزایش تنش‌ها میان واشینگتن و تهران، نفوذ حکومت ایران در افغانستان بیشتر می‌شود. مقامات افغانستانی و طالبان، در گفتگو با این روزنامه گفتند: صدها تن از اعضای طالبان در "کادمی‌های نظامی در ایران آموزش‌های پیشرفته دریافت می‌کنند.

تایمز، مقیاس، کیفیت و طول این آموزش را بی‌سابقه توصیف کرد که بیانگر حصول یک تغییر در جنگ نیابتی میان رژیم ایران و آمریکا است.

به گفته یک مشاور سیاسی طالبان در کویته پاکستان، که با تایمز گفتگو کرده، حکومت ایران در ازای آموزش اعضای طالبان، از این گروه خواسته تمرکز بیشتری بر حمله به منافع آمریکا و ناتو در افغانستان بگذارد.


میدان جنگ را به کشورهای دیگر منتقل کردیم

به گزارش دویچه وله، جانشین فرمانده کل سپاه می‌گوید هنر جمهوری اسلامی این است که توانسته میدان جنگ با دشمن را "به مسافت‌های دور" منتقل کند. او کشورهایی چون عراق، لبنان و سوریه را خاک‌ریز اول جمهوری اسلامی در این جنگ توصیف کرد.

پاسدار حسین سلامی با اشاره به این که جمهوری اسلامی روزگاری فاقد یک قدرت نظام یافته بود، افزود "هنر انقلاب" این بوده که موفق شده "دشمن را در میدان‌های وسیع درگیر" کند.

اشاره این فرمانده سپاه به حضور نظامیان جمهوری اسلامی در برخی کشورهای منطقه است که آمریکا و متحدانش آن را عامل بی‌ثباتی و به خطر افتادن امنیت بین‌المللی ارزیابی می‌کنند.

حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، تیرماه دو سال پیش گفته بود که این تشکل همه نیازهای خود را از خوراک و پوشاک تا موشک و راکت‌هایی که با آن اسرائیل را تهدید می‌کند به طور مستقیم از جمهوری اسلامی تحویل می‌گیرد.