-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۱۵, جمعه

سخنان تکتیکی فایق در فاریاب: جنبشی هستم، دوستم رهبر من است!

نقیب الله فایق از زبان خود سخنان اخیر ضیاء مسعود را تصدیق کرد.نقیب الله فایق والی جدید فاریاب، با ورود به مقام ولایت فاریاب، از هر چه سخن گفت به جز خواست اصلی مردم: آزادی قوماندان قیصاری. نفرات کوماندو در حمله به خانه قیصاری بازهم خون ریخته اند. به نظر می رسد که دولت تحت هیچ شرایطی برای فعلن حاضر به رهایی قیصاری نیست.
وی از روی دسترخوان ارگ رفته فاریاب تا به نحوی مردم را قانع کند که دشمنی با طالب و داعش را کنار گذاشته و افاده داد که دنبال قیصاری نگردید؛ اینک من آماده ام برای تان کار می کنم!
فایق در یک چرخش ظاهری از روی مجبوری و در تفاهم با دکترغنی اعلام کرد که من یک جنبشی هستم و رهبر من دوستم است.  ولی من کارمند دولت هستم و هیچکسی از من انتظار کار حزبی را نداشته باشد. 
یگانه گپ سرچپه فایق این بود که گفت من برای انتخابات هیچ کاندیدی ندارم. پس بعد از برون کردن قیصاری از صحنه، به چه کاری از ارگ روانه شده ای؟
وی گفت که بسیاری وطندار های ما حتی بچه کاکایم طالب است. چطور کنم، بروم همرایش دشمنی کنم؟
این نخستین بار است که یک مقام دولتی ارگ، سخنان اخیر احمد ضیاء مسعود را تصدیق کرد که گفته بود اکثر کسانی که در صف داعش و طالب علیه دولت می جنگند، از نفرات جنبش و جمیعت است. 
فایق ازین مساله عبور کرد که در موجودیت هزاران طالب و داعش چطور می گویی که بیائید وطن خود را آباد کنیم. بیائید آتش بس کنیم.