-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ تیر ۱۸, دوشنبه

تاکید نقیب الله فایق بر سرکوب واحد های مسلح وفادار به جنرال دوستم

ظاهراً به جای اعزام گروه مرگ از سوی ارگ، یک گارنیزیون ویژۀ سرکوب در فاریاب تشکیل می شود.نقیب‌الله فایق، والی جدید فاریاب، در جمع بزرگان محلی آن ولایت گفت که جلو تردد افراد مسلح غیرمسئول در میمنه مرکز فاریاب را خواهند گرفت.

او گفت قرار است نیروی جدیدی موسوم به "گارنیزیون" تشکیل دهند تا با سلاح به دستان غیرمسئول برخورد کند. این درحالی است که رهبری جنبش ملی بعد از اختطاف قوماندان قیصاری از سوی قطعات اعزامی ارگ، از تقرر فایق به عنوان آنتن شورای امنیت ملی در فاریاب خشمگین است.

وجود افراد غیرمسئول که قادر بودند با اسلحه وارد شهر میمنه شوند، به نگرانی‌هایی در میان مردم دامن زده است.

والی جدید همچنین گفت که نیروهای دولتی هم اکنون به ولسوالی قیصار مستقر شده‌اند تا به "پراکندگی" قدرت محلی در آنجا پایان دهند و اقتدار دولت را به نمایش بگذارند.

در تصاویر ویدیویی که جریان دیدار والی با یک جمع حدودا یکصد نفری را نشان می‌دهد، یکی از ریش‌سفیدان با نفوذ فاریابی از رفتار نیروهای دولتی انتقاد کرد که به گفته او این نیروها "به خانه نظام‌الدین قیصاری هجوم برده و سه نفر از محافظان منزل او را کشته اند."