-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۲۱, یکشنبه

نیم میلیون ونزوئلایی به اکوآدور فرار كردند

درحالی که این کشور سرشار از نفت و مواهب دیگر است.
همزمان با سقوط اوضاع اقتصادی در ونزوئلا، سازمان ملل متحد روز جمعه، ۱۹ مردادماه، اعلام کرد که در چند ماه گذشته «بیش از نیم میلیون» از شهروندان این کشور از مرز گذشته و به کشور اکوآدور پناه برده‌اند.

به گزارش بهارنیوز، سازمان ملل همچنین اتفاقی را که برای ونزوئلا افتاده است «یکی از بزرگ‌ترین مهاجرت‌های دسته‌جمعی در تاریخ آمریکای لاتین» توصیف می‌کند. کمتر از دو هفته پیش، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که نرخ تورم ونزوئلا طی سال جاری میلادی به یک میلیون درصد نیز خواهد رسید. مطابق آمار سازمان ملل، از ژانویه سال جاری تاکنون ۵۴۷ هزار ونزوئلایی وارد اکوآدور شده‌اند. این «ده برابر» افرادی است که در دوره مشابه تلاش کرده‌اند خود را از خاورمیانه به اروپا برسانند. در هفته اول ماه جاری میلادی یعنی اوت که یک‌باره ۳۰ هزار نفر از مرز گذشته و وارد اکوآدور شدند دولت اکوآدور وضعیت اضطراری اعلام کرد.