-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۱۱, پنجشنبه

رگبار انتقاد اسدالله خالد به سوی ارگ


اسدالله خالد در سطح داخلی و محافل بین المللی از نفوذ برخوردار است.اسدالله خالد ۴۹ ساله، رئیس پیشین امینت ملی، از کارکشته های جهاد و مقاومت به شمار می رود. او دانش آموخته حقوق از دانشگاه تاجکستان است و به چند زبان از جمله انگلیسی با سلاست صحبت می کند.
ایشان با استاد سیاف انس والفت دیرینه داشته و از معتمدان حامد کرزی نیز به شمار می آید.

اسدالله خالد، کم صحبت و تقریباْ زاویه نشین است اما بر تمامی اوضاع و احوال اشراف می داشته باشد. تروریست ها در زمانی که مقام ولایت قندهار را داشت، زیاد تلاش کردند او را هدف بگیرند اما موفق نشدند. خالد از جمله کادر هایی است که از عمق استخوان با قوم گرایی نژاد پرستی مخالف است. وی رابطه ای دیرینه و تنگاتنگ با جامعه بین المللی دارد و زبان زدو بند ها و تعامل ها در سطح داخل و خارج را نیک فرا گرفته است.
اسدالله خالد در روز بنیاد گذاری حرکت امید سبا، از بحران در حال افزایش در روند انتخابات پیش رو هشدار داد. مشارالیه نیز همانند دیگر رهبران ضد دکترغنی، تصریح کرد که ادعای ثبت نام ۹ میلیون نفر که از ارگان های تابعه ارگ مطرح می شود، کذب است و هشدار داد که مهندسی انتخابات از سوی حکومت« خواب، خیال و جنون » خواهد بود.