-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۹, جمعه

ستون پنجم ایران در عراق زیر ضربه صخت قرار گرفت

گروه حشدالشعبی شاخه نظامی سپاه قدس در عراق است. برکناری فرمانده حشدشعبی پیشاپیش آغاز تحریم های نفتی علیه ایران معنای دیگری دارد. 

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، ، فالح الفیاض را از دو پست فرماندهی نیروهای «الحشد الشعبی» و ریاست دستگاه اطلاعات ملی و مشاور امنیت ملی عراق  برکنار کرد.

برکناری فالح الفیاض به دلیل شرکت در فعالیت‌های سیاسی است که از نظر قانونی با سمت امنیتی او مغایرت دارد.

به گزارش تلویزیون العربیه، دفتر العبادی در بیانیه‌ای اعلام کرد که فالح الفیاض به دلیل ورود به فعالیت‌های سیاسی و حزبی و همچنین تمایل به انجام مسائل سیاسی که از نظر قانونی با پست‌های امنیتی و اطلاعاتی مغایر است، از کلیه مقام های دولتی خود برکنار می‌شود.

در این بیانیه همچنین آمده است: «با استناد به مفاد قانون اساسی عراق، اختیارات خود و بر اساس مقررات و دستورالعمل‌های موجود در این رابطه و همچنین دستورات قبلی خود در مورد منع استفاده از پست‌های امنیتی حساس برای فعالیت‌های حزبی، تصمیم به برکناری فالح الفیاض از تمامی مناصبش گرفتیم».