-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مرداد ۲۷, شنبه

جنرال قمربجوا به دکترغنی پاسخ داد

لوی درستیز پاکستان: کارگران پاکستانی قربانی خشونت ها درافغانستان شده اند. جنرال بجوا: افغانستان نیازمند حل مشکلات درونی خود است.
 

 
دکترغنی از جنرال بجوا لوی درستیز پاکستان خواسته است که درباره انتقال زخمی های طالبان و پاکستانی ها از میدان جنگ غزنی به شفاخانه های پاکستان «توضیح» دهد. به گزارش جئوپاکستان، جنرال بجوا از  مرگ بی گناهان درخشونت های افغانستان «عمیقا ابراز نگرانی» کرده و اطمینان داده است که هیچ فعالیت تروریستی در داخل افغانستان از سوی پاکستان پشتیبانی نمی شود.
 
 
  جنرال بجوا روز گذشته درین رابطه گفت که تعداد زیاد خارجیان از جمله کارگران پاکستان در افغانستان مشغول به کار اند که « با تاسف» آن ها نیز درکنار «برادران افغان خویش» قربانی خشونت می شوند.

درین حال سازمان دیده بان حقوق بشر خاطر نشان کرد که بسیاری از تروریست های وابسته به تحریک طالبان پاکستان تحت پوشش شهروندان افغانستان به شفاخانه های پاکستان  منتقل می شوند. این درحالی است که جنرال بخوا در بیانیه گفته است که وی به تعهدات خود به دکتر غنی در مورد تسهیل روند تامین صلح درکابل قاطعانه پای بند است. وی تاکید کرد که افغانستان نیازمند آن است تا مشکلات درونی خود را اول تر حل کند.