-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱, پنجشنبه

عواقب عدم اشتراک امریکا در نشست مسکو چه خواهد بود؟

در نشست مسکو از امریکا هم دعوت نشده است. روزنامه واشنگتن پست نوشت که امریکا به دلیل آن که از صلح به رهبری افغان ها حمایت می کند، در جلسه مسکو حضور نخواهد داشت.

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به عدم اشتراک امریکا در نشست صلح افغانستان در مسکو گفت، این نیت دروغین ایالات متحده در رابطه به افغانستان را نشان می‌دهد.
براساس بیانیه‌ وزارت خارجه روسیه، این وزارت معتقد است که امتناع امریکا از شرکت در کنفرانس صلح افغانستان در مسکو، منعکس کننده شعارهای دروغین صلح واشنگتن در رابطه به افغانستان است.
این بیانیه وزارت خارجه روسیه در پی آن نشر شد که روسیه از ۱۲ کشور به شمول امریکا، برای شرکت در نشست صلح افغانستان که قرار است در آینده نزدیک در مسکو برگزار شود، دعوت کرد اما وزارت خارجه امریکا شرکت در این نشست را رد کرد.
هدف روسیه، بستن کمر طالبان به هدف سرکوب داعش در شمال افغانستان و سپس در جنوب و غرب است. ائتلاف بزرگ نجات نیز عین هدف را دنبال می کند. در صورت حصول توافقات مهم تر بین طالبان و مسکو، و همزمان سخت تر شده گره بحران انتخاباتی بین حکومت کابل و ائتلاف نجات، یک فضای هم آهنگی ووجه مشترک به طور طبیعی بین طالبان و ایتلاف نجات به وجود می آید که با همکاری کشورهای معاند صلح و ثبات در افغانستان می تواند به یک بلوای عظیم دیگر زمینه ایجاد کند.