-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۲۰, سه‌شنبه

کیرستن نیلسن: تهدید ها علیه امریکا از خارج رو به افزایش است

ریانووستی - ترجمه کیوان خسروی
جهان یک قطبی و شیوۀ زنده گی امریکایی در معرض تهدید است.
کیرستن نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا نگران وضع تغییر یافته جهان است که " جهان یک قطبی و شیوه زندگی آمریکا را" تهدید می کند. وی در سخنرانی خود  در دانشگاه جورج واشنگتن اعلام کرد: "تعادل قدرتی که برای دهه ها مشخصه سیستم بین المللی بود برهم می خورد. جهان یک قطبی آمریکا در معرض تهدید قرار دارد. خلاء قدرت در سراسر جهان به وجود می آید و به سرعت با دولت های متخاصم، تروریست ها و جنایتکاران فراملی پر می شود. همه این نیروها هدف مشترکی را تعقیب می‌کنند. آنها می خواهند شیوه زندگی ما را از بین ببرند و بسیاری از آنها هرج و مرج، بی ثباتی و خشونت ایجاد می کنند ".

 وزیر امنیت ملی آمریکا  تاکید ویژه ای بر امنیت سایبری کرد که در آن جنایتکاران تلاش می کنند نقطه ضعفی را برای آسیب رساندن به ایالات متحده آمریکا بیابند. وی اذعان داشت که ریشه کن کردن چنین تهدیداتی بسیار دشوار است. نیلسن جدی بودن تهدیدات را در این عرصه با وضعی که در آستانه حملات یازده سپتامبر سال 2001 به وجود آمده بود مقایسه کرد. به ادعای وی  تهدید ایالات متحده آمریکا از جانب مخالفان خارجی در بالاترین سطح خود از زمان جنگ سرد قراردارد.

نیلسن گفت: "کشورهایی مانند چین، ایران، کره شمالی و روسیه آماده استفاده از تمامی عناصر قدرت ملی- مالی، تجاری، سایبرنتیک، جاسوسی، عملیات اطلاعاتی و دیگر امکانات  خود هستند تا ما را تضعیف کنند و  منافع خود را پیش ببرند ".