-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۲۴, شنبه

احتمال نزدیکی بین طالبان و ائتلاف بزرگ ملی، زیاد شده است

محض یک تکانه دراماتیک، ائتلاف طالبان با ائتلاف ملی دور از تصور نیست.
امروز شاه حسین مرتضوی هم گفت که بستن دفاتر کمیسیون انتخابات همسویی با طالبان است!

«باتور دوستم» در صفحه فیسبوک خود نوشت: جنرال دوستم در سفرش به ازبکستان با مقامات این کشور درباره وضعیت امنیتی شمال افغانستان و تحولات سیاسی اخیر گفت‌وگو کرده است.
این سفر در حالی صورت می‌گیرد که ائتلاف بزرگ ملی افغانستان که جنرال دوستم از اعضای رهبری آن محسوب می‌شود نیز برای آغاز مذاکرات صلح با طالبان اعلام آمادگی کرده است.  گمانه‌زنی‌هایی نیز وجود دارد که احزاب سیاسی افغانستان تلاش می‌کنند تا از طریق ازبکستان با گروه طالبان ارتباط برقرار کرده و مذاکرات صلح با این گروه را آغاز کنند.
گمان می رود که ممکن است سفر جنرال دوستم به ازبکستان به نمایندگی از احزاب سیاسی این کشور صورت گرفته باشد تا درباره مذاکرات احتمالی با طالبان با مقامات ازبکستانی گفت‌وگو کرده باشد.
این در حالی است که تا کنون اعضای ائتلاف بزرگ ملی افغانستان جزئیاتی از هدف سفر جنرال دوستم به ازبکستان ارائه نکرده است.
با این حال، احزاب سیاسی افغانستان به دلیل عدم اعتماد به روند انتخابات پیش از این اعلام کرده بودند که ایجاد دولتی ائتلافی یکی از طرح‌های مورد نظر جریان اپوزیسیون است.