-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۲, دوشنبه

گیوین ویلیامسون: داعش افغانستان با انگلیس و اروپا رابطه دارد

این سخنان نشان می دهد که ولایات شمالی به زودی زون جنگی خواهند شد.به گزارش سکای نیوز امریکا، مقامات انگلیس فاش کرده اند که دسته جات داعش در افغانستان در تماس با حلقاتی در بریتانیا و کشور های اروپای غربی ظرفیت عملیاتی خود را تقویت کرده اند.

 این اولین بار است که دولت انگلستان تهدید آزاد و مستقیم داعش به آن کشور را تصدیق کرده است. گاوین ویلیامسون وزیر دفاع انگلیس در دیدار با نظامیان انگلیس در مزارشریف افغانستان گفت:
ما شاهد یک تهدید واقعی علیه بریتانیا از سوی این گروه ها هستیم و ما باید برضد آن ها دست به کار شویم تا اطمینان حاصل کنیم که در آینده شاهد حملاتی از نوع آنچه در منچستر اتفاق افتاد، نخواهیم بود.

وزیر دفاع انگلیس گفت: ما پیوسته ناظر فعالیت دسته جات عملیاتی تروریزم در افغانستان هستیم و مدارک رابطه گروپ ها نه تنها با انگلستان بلکه با سراسر قاره اروپا وجود دارد. 
سکای نیوز می افزاید که اخیراً هزار پیکار جوی خارجی که از عراق و سوریه بیرون رانده شده اند؛ خود را به افغانستان رسانیده اند.  به نقل از وزارت دفاع عراق گفته شده است که این گروه نسبت به گذشته قوی تر شده است.