-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۷, شنبه

مولوی هاشم فرمانده معروف ضد رژیم ایران کشته شد

سلسله جنگ مسلحانه در ایران دامنه گیر شده است.
یکی از فرماندهان بلندپایه سازمان «جیش‌العدل»، یک گروه افراطی جهادی مخالف حکومت ایران در سراوان استان سیستان و بلوچستان در درگیری با نیروهای سپاه پاسداران کشته شد.
محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه جمعه ششم مهر به «سپاه‌نیوز»، رسانه رسمی سپاه پاسداران گفت که پس از شناسایی اجساد کشته‌شدگان، هویت ملا هاشم نکری، فرد دوم سازمان افراطی جیش‌العدل در میان آنها تشخیص داده شده است. او هاشم نکری را فرمانده «بسیاری از عملیات‌های تروریستی و خرابکارانه» جیش‌العدل و مسئول عملیات در «منطقه میانی مرزهای جنوب شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان» در سال‌های اخیر خواند.

در دو حمله‌ای که به گفته پاکپور به فرماندهی ملا هاشم نکری در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ صورت گرفت، به ترتیب ۱۴ و ۹ مرزبان کشته شدند.

همزمان جیش العدل در حساب کاربری رسمی توئیتر خود این خبر را تأیید کرد. این سازمان فرمانده کشته‌شده را «مولوی هاشم محمدزهی» معروف به «مولوی محمود»، و دو فرد کشته‌شده دیگر را «عبدالمجید» و «شهزاد» معرفی کرد و
گفت هاشم نکری «فرمانده نظامی» و «از علمای صاحب‌نام» بوده است.

جیش‌العدل در این توئیت‌ها به کشته‌شدن تنها سه عضو خود در درگیری با سپاه اشاره کرده است. اما روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صبح جمعه ششم مهر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در حمله به یک «تیم تروریستی» در نزدیکی پاسگاه ۱۶۳ در منطقه مرزی سراوان در استان سیستان و بلوچستان چهار تن از مهاجمان را کشته و دو تن دیگر را مجروح کرده است.

در اطلاعیه روابط عمومی قدس آمده است این تیم «تروریستی وابسته به استکبار جهانی» بوده و «برای حمله به پاسگاه‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران از خاک کشور همجوار» وارد خاک ایران شده بود.

پاکپور نیز اعلام کرد که دیگر اعضای تیم پس از حمله سپاه به «عمق کشور همجوار» فرار کرده‌اند.

اشاره‌ی مقام‌های ایرانی از «کشور همجوار» به پاکستان است.