-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۶, جمعه

عمران خان: هیچ کسی به اندازۀ ما با تروریزم نجنگیده است!

دزد هم می گوید یا خدا، صاحب خانه هم

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی هندوستان‌تایمز، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در مراسمی که توسط ارتش این کشور برگزار شده بود، تصریح کرد: ما هرگز وارد بخشی از جنگ هیچ کشور دیگری نخواهیم شد. وی ادامه داد: سیاست خارجی ما مبتنی بر تأمین منافع ملت پاکستان به نحو احسن است.

عمران خان از نیروهای ارتش پاکستان در خصوص مبارزه با تروریسم تقدیر کرد. وی گفت: هیچ کشور دیگری به اندازه پاکستان با تروریسم نجنگیده است.

نخست‌وزیر پاکستان گفت که نقش آژانس‌های اطلاعاتی و نیروهای امنیتی در راستای تأمین امنیت این کشور در مقابله با تهدیدهای موجود قابل توجه و حائز اهمیت است.

وی با اشاره به صحبت‌هایی که در خصوص تفرقه میان دولت مدنی و ارتش این کشور مطرح می‌شود، تاکید کرد که این دو جناح هر دو روی یک صفحه قرار دارند و در مقابل هم نیستند.

عمران خان ادامه داد: ارتش تنها نهادی است که در آن مداخله سیاسی رخ نمی‌دهد و همه چیز بر مبنای شایستگی است.

در همین حال قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان اعلام کرد که این کشور در روند مبارزه با تروریسم بهای سنگینی پرداخته است. وی ادامه داد: به دلیل فعالیت‌های شبه نظامیان در پاکستان بیش از ۷۰ هزار تن کشته و زخمی شدند.