-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۱, یکشنبه

بازگشت خطر تاریخی در مرز های ترکیه

امریکا سرمایه گزاری به هدف تقویت یونان در همسایه گی ترکیه را شروع کرده است.
خبرگزاری ریا نووستی
ترجمه از: کیوان خسروی

ناتو فهرست ۵۰"کشتی" که در دریای اژه کار شناسایی انجام می دهند را در اختیار گارد ساحلی و نیروی دریایی یونان گذاشته است. سخن درباره کشتی های به ظاهر ماهیگیری، بادبانی، تفریحی است که طبق داده های موجود – در دریای اژه برای اهداف جمع آوری اطلاعات شناور هستند. آنها بازهای جاسوسی در دریای اژه" هستند. آمریکا چنان بر شدت فعالیت خود در منطقه افزوده که دریای اژهع به میدان تیر آمریکا تبدیل شده است. 
ظاهرا و با تیره شدن روابط امریکا و ترکیه، روابط یونان و آمریکا به اوج خود رسیده است. آمریکاییها علاوه بر "رفت و آمد با کشتی ها در آبهای یونان" رفت و آمد به شهر لاریس را نیز آغاز کرده اند ( شهری در مرکز یونان). چند روز پیش توافق نامه یونان و آمریکا در باره استقرار هواپیماهای بدون سرنشین ام.کیو- 9 تجدید شد – طبق داده ها آمریکا هواپیماهای بدون سرنشین را در شهرلاریس با هواپیماهای مدرن تر جایگزین می کند و آنها شناسایی و اکتشاف را منجمله در دریای اژه انجام خواهند داد. 
تا آنجا که به روابط ترکیه مربوط می شود " قابل اعتماد بودن ترکیه بعنوان متحد ناتو آشکارا توسط مرکزتحلیلی آمریکا در معرض تردید قرار گرفته است.