-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۱, یکشنبه

دیدار رهبران مجاهدین با حنیف اتمر در شهر دوبی

گزارش می گوید که حنیف اتمر رهبری طیف گسترده ای از جهادی ها و مقاومت گران را در دست گرفته است.خبر واصله به گزارشنامه افغانستان مشعر است که اخیراْ مذاکرات خاص بین محمد حنیف اتمر، عطا محمد نور و یونس قانونی در شهر دوبی پایتخت امارات متحده عرب برگزار شده است. 
نماینده گانی از دیگر جریان های شمال نیز در نشست های سری حضور داشته اند.

در گزارش آمده است که رایزنی ها در محافل «مجاهدین شمال» بر سر مفاد گفت و گو ها با اتمر در دست انجام است. ظاهراً حنیف اتمر اطلاعات مهمی را در رابطه به برنامه های دکترغنی برای ابقا در قدرت و سرکوبی مخالفان سیاسی اش در اختیار حضار قرار داده و از پلان های «شوم وتک روی های تعصب آمیز» دکتر غنی ابراز تشویش کرده است.

در بخشی از گزارش مشخصاً قید شده است که آقای اتمر به رهبران شامل در مذاکرات از بسیج طیف بزرگی از رهبران پشتون از جمله همایون همایون، حمیدلالی، جنرال رازق قوماندان قندهار اطمینان داده و از حمایت «قاطع» گلبدین حکمتیار از پروسه دید و بازدید ها  نیز یاد آور شده است. نکته ای جالب در فرمایشات اتمر این بوده که وی از مشورت های مفید «جناب حکمتیار» تمجید کرده است. 
در اظهارات حنیف اتمر در نشست دوبی نشانه هایی از هشدار نسبت به ضایع شدن وقت وجود داشته است که به گفته وی هرگاه سران ائتلاف بزرگ دیر تر در زور آزمایی های انتخاباتی بجنبند، دکترغنی با به کار گیری امکانات مالی فراوان، تیم نیرومندی را متشکل از فعالان جوان و سیاستگران تازه رسیده وارد میدان خواهد کرد. 

طبق خبر دیگر ( مرتبط با این جریان) حنیف اتمر تحت نام « شورای عالی احزاب جهادی و ملی» از شش ماه به این سو کفالت مالی سران مجاهدین و مقاومت گران را برعهده داشته و فامیل های دیگر رهبران از جمله حضرت صاحب مجددی، پیرگیلانی، استاد خلیلی و شاخه سیاسی اش، خانواده مرحوم سید حسین انوری، حاجی دین محمد، وحیدالله سباوون، مولوی حکیم منیب ( رئیس شاخه حرکت اسلامی مولوی نبی)، قطب الدین هلال، قاضی امین وقاد و دیگر سران جهاد را در قیمومیت اقتصادی و سیاسی خویش در آورده است.