-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۷, شنبه

اطلاعات گمراه کننده به مردم امریکا در مورد جنگ افغانستان

نیویورک تایمز: یک سوم اردوی افغانستان ترک خدمت کرده اند، اما معاش شان حواله است.

روزنامه نیویورک تایمز نوشته است که در گزارش های روی کاغذ، شمار نیروهای امنیتی افغانستان در مقایسه با نفرات طالبان ده بر یک نشان داده می شود. اما برخی مقامات رسمی دولت تخمین می زنند که یک سوم افسران و سربازان افغان «خیالی» اند و در حالی که معاشات شان همچنان حواله است، صف اردو را ترک کرده اند. 
مقامات امریکایی تعداد نیروهای امنیتی افغانستان را ۳۱۴ هزار و شمار نفرات طالبان را از ۲۵ تا ۶۰ هزار نفر ذکر می کنند، اما در گزارش مقامات امریکایی آمده است که تعداد اردوی ملی و پلیس ۲۰۷ هزار و شمار رزمنده گان طالب حاضر در میدان جنگ حدود ۷۷ هزار نفر می باشد. دولت کابل مدعی است که در سال ۲۰۱۷ به تعداد ۱۳۶۰۰ تن از طالبان ( قریب نیمی از کل نفرات آن ها که بین ۲۵ تا ۳۵ هزار نفر تخمین زده شده) را کشته اند. 
با این حال در ماه جنوری امسال مقامات امریکایی گزارش دادند که شمار نفرات جنگجوی طالبان حداقل ۶۰ هزار نفر است اما مقامات افغانستان تخمین می زنند که شمار طالبان بیش از ۷۷  هزار نفر است.