-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۴, چهارشنبه

جان بولتون به رهبران ایران: به سراغ تان می آئیم

ایران در موقعیت بدی گیر افتاده است. هر تهدید لفظی، نرخ دالر را در بازار های ایران قمچین می زند.جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که روزهای مصونیت تهران و مشوقان آن تمام شده است. رژیم آدم کش ایران و حامیان آن با پیامدهای جدی روبه رو خواهند شد اگر رفتارشان را عوض نکنند. بگذارید پیام امروز من روشن باشد: 
ما شما را زیر نظر داریم، و سراغ شما خواهیم آمد.

اما فرماندهان سپاه پاسداران از راکت پراکنی بر پایتخت عربستان و امارات سخن گفته اند. سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، در مراسم تشییع جنازه قربانیان در اهواز گفته بود: "به مردم ایران قول می دهیم که واکنش‌مان به این حمله تروریستی، پشیمان کننده، نابودگر و ویران کننده باشد".

جان بولتون با لحنی بی سابقه گفت: به گفته ملاها در تهران، ما شیطان بزرگ هستیم.... برای همین تصور می کنم که مرا جدی خواهند گرفت وقتی می گویم: اگر علیه ما، متحدان ما، یا شرکای ما اقدام کنید؛ اگر به شهروندان ما آسیب برسانید؛ اگر به دروغ گفتن، تقلب و فریب دادن ادامه دهید، بله، باید هزینه جهنمی آن را بپردازید."
 ترامپ در مقر سازمان ملل متحد گفت: "منابع غنی ایران به جای آن که صرف بهبود زندگی ایرانیان شود، صرف کمک به حزب‌الله و دیگر گروه‌های تروریستی می‌شود که خون مسلمانان بی‌گناه و همسایگان عرب و اسرائیلی خود را می‌ریزند... ما نمی توانیم اجازه دهیم که این رژیم قاتل به بی ثبات کردن منطقه ادامه دهد آن هم در حالی که در حال پیش‌برد برنامه موشکی خطرناک خود است و نمی‌توانستیم در توافقی بمانیم که به آنها اجازه می‌داد تحت پوشش آن در نهایت به مقاصد هسته‌ای خود برسند."
به نظر می رسد که ایران را وامی دارند که نخستین حملات فرامرزی خود را به عنوان فرار به سوی جنگ به خاطر نجات آغاز کند.