-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۲۰, سه‌شنبه

مذاکره قریب الوقوع بین طالب و امریکا در باره زندانیان


یک مقام طالب به روزنامه تریبیون گفته است که صداقت امریکا برای مذاکرات جدی درین مساله محک زده خواهد شد. به گزارش روزنامه تریبیون پاکستان، به نقل از مقامات مطلع که از افشای نام شان پرهیز کرده اند، طالبان برای برگزاری دور دوم مذاکرات مستقیم با امریکا هیاتی را موظف کرده اند. قرار است درین دور مذاکرات، فیصله ای در باره مبادله زندانیان طالبان با اسیران دولتی نزد آن ها اعلام شود.

یکی از مسوولان که احتمالن از رهبران طالبان باشد به روزنامه تریبیون گفته است که جلسه متوقعه قرار است مسیر مذاکرات آینده را تعیین کند  و در آن صورت، ما خواهیم دید که آیا امریکا در مذاکره خود جدی و صادق است و یا خیر؟ ما یک فهرستی از زندانیان موجود در سراسر افغانستان را به آنان می سپاریم. اگر زندانیان رها شدند، آنگاه ما در باره دیگر مسایل مهم مذاکره خواهیم کرد. 
هیات طالبان را این بار نیز شیرمحمد استانکزی از سران طالبان مستقر در دوحه سرپرستی خواهد کرد. مقام طالبان اما گفته است که رهبری آن گروه در نظر دارد که فرد دیگری را به جای شیرمحمد استانکزی معرفی کند.