-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۲, دوشنبه

آگاهان ایرانی: حادثه اهواز، خود زنی پلان شده بود

حادثه اهواز؛ احضار سفرا/گزارش جوانمردیوزارت خارجه جمهوری اسلامی شنبه شب سفرای هلند و دانمارک و کاردار موقت انگلیس را احضار و اعلام کرد: انتظار می‌رود دولت‌های مزبور مسببین اقدام تروریستی اهواز را به جمهوری اسلامی مسترد کنند.

این در حالیست که گروه موسوم به "جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز" در بیانیه هرگونه دست داشتن در تیراندازی مرگبار اهواز را رد کرد و گفت: ما در جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز (پادماز) حادثه یاد شده را ساخته و پرداخته دستگاههای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی می دانیم. در این میان نیز لازم به یادآوری است که جنبش ملی دموکراتیک عرب الأحواز یک جنبش سیاسی است که مبنای فعالیت خود را بر اساس جنبش مدنی بنا نهاده و همواره هر گونه استفاده از خشونت را محکوم کرده و محکوم می کند.

این بیانیه می افزاید: در آستانه نشست شورای امنیت سازمان ملل به ریاست دونالد ترامپ ریاست جمهوری امریکا و بررسی پرونده اتمی ، تروریستی ، موشکی و دیگر ابعاد فعالیت ضد بشری و ضد صلح جهانی رژیم جمهوری اسلامی ، رژیم تهران با طراحی حادثه امروز در احواز و نمایش خود به عنوان قربانی در صدد است که افکار عمومی جهان و حداقل تعدادی از کشورهای عضو شورای امنیت را با خود همراه سازد. رژیم ایران پس از چهل سال کار تروریستی سازمان یافته جهانی ، خرید و راه اندازی تکنولوژی ساخت سلاح هسته ای و موشک های قاره پیما قصد دارد با خیمه شب بازی همانند چهار دهه گذشته طرح های ضد تمدنی خود را به پیش ببرد. حادثه امروز احواز نیز در راستای تحت الشعاع قرار دادن جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران طراحی شده است. جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز از همه رسانه های مستقل می خواهد که روایت یک جانبه رژیم مکار تهران از حادثه احواز را با دیده شک و تردید نگریسته و بررسی نمایند. چنین نیز ما از نیروهای سیاسی آزادی خواه جهان ، دولت های سراسر جهان و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهیم که ابعاد حادثه یاد شده احواز را در چارچوب چهل سال عمر تروریستی جمهوری اسلامی ایران بررسی و این رژیم ضد بشری را به دلیل در خطر قرار دادن ملت عرب احواز و تلاش برای منحرف ساختن جلسه شورای امنیت به شدت محکوم و مجازات کنند.

در همین حال چند دولت جهان بیانیه هایی در نکوهش جنایات امروز اهواز انتشار دادند. سخنگوی کاخ سفید واشنگتن، به نام شورای امنیت ملی ایالات متحده اعلام داشت که ملت آمریکا با ملت ایران ابراز همدردی می کند و از رژیم ایران می خواهد که تلاش خود را در راه تامین امنیت مردم کشور خود به کار برد.