-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۷, شنبه

ایران در آستانۀ یک کودتای نظامی قرار دارد

ترمپ می گوید که من نمی دانستم که سیاست من برای رژیم ایران تا این حد مخرب تمام شود!رئیس‌جمهور آمریکا در تازه ترین اظهارات خود در باره برجام گفت: وزیر خارجه‌ای داشتم (رکس تیلرسون) که دوست نداشت توافق هسته ای با رژیم ایران را لغو کند. تا مدتی این بازی را ادامه داد؛ سرانجام تصمیم گرفتم که آن را لعو کنم. ای کاش این کار (خروج از برجام) را زودتر انجام می‌دادم.

ترامپ گفت: از همان روزی که من این کار را انجام دادم، آنها (رژیم ایران) ابتکار عمل را از دست داده‌اند. آنها دیگر به دنبال مناطقی که می‌خواستند تصرف کنند نیستند. چون هر جا می‌رفتیم، خصوصا هر جا در خاورمیانه، و هر جا مشکلی بود، رژیم ایران عاملش بود.

رئیس جمهور آمریکا گفت: ظاهرا این کار (لغو برجام) اثرات بسیار بزرگتری نسبت به آنچه تصور می‌کردم داشت. می‌دانستم که برای اقتصادشان خوب نخواهد بود، اما نمی‌دانستم چقدر مخرب خواهد بود.

ترامپ افزود: کشورهای اروپایی طرف برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) که در تلاش برای حفظ این توافق بعد از خروج آمریکا از آن هستند هم سرانجام از آن خارج خواهند شد.

وی تصریح کرد: اروپایی‌ها دارند ایران را ترک می‌ کنند. فهمیدند که این توافق دیگر کارساز نیست. اولش سعی کردند برای مدتی سرسختی نشان دهند، ولی الان دارند ترک می‌کنند و کار درستی هم انجام می‌دهند.

اظهارات رئیس جمهور آمریکا در حالیست که یک استاد اقتصاد در تهران گفته: دالر به زودی به ۴۰ هزار تومان می‌رسد.

حسین راغفر با بیان اینکه افزایش قیمت ارز افکار عمومی را علیه دولت بسیج می‌کند، گفت: ما دشمن لازم نداریم. ارزیابی ما نشان می‌دهد، سکوت دولت و هم‌سویی مجلس می‌گوید کودتایی درحال شکل‌گیری است و این اتفاقات ابزار کودتا است.