-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۲۷, سه‌شنبه

پیک نت: ماشین چاپ دالر تقلبی در افغانستان راه اندازی شده

ادعای یک منبع اطلاع رسانی ایرانی در خارجروزانه پنچ میلیون دلار ارز از افغانستان به ایران قاچاق میشود. مقامات افغانستان می‌گویند قاچاق دلار از این کشور به ایران به سیستم اقتصادی آن کشور لطمه وارد کرده و ضمنا دلارهای تقلبی را وارد بازار افغانستان کرده است. دولت افغانستان به این ترتیب اعتراف می کند که در آن کشور سیستم چاپ دلار تقلبی راه اندازی شده که البته عمدتا این دلارها وارد ایران می شود و اندکی هم سر از بازار افغانستان در می آورد. چاپ اسکناس دلار به این آسانی نیست و ظاهرا به صورت مافیائی، در آشفته بازار ارزها درایران، دستگاه های چاپ دلار تقلبی در افغانستان راه اندازی شده و یا دلارهای تقلبی در کشورهای دیگر جهان توسط قاچاقچیان مواد مخدر که افغانستان از کانون های بزرگ آنست وارد آن کشور و سپس به طرف ایران سرازیر است.

سخنگوی بانک مرکزی افغانستان به شبکه خبری بلومبرگ گفته که : معامله‌گران ویزای رفت و آمد چندباره به ایران دارند، دلار را در مرزهای ایران ۱۲ هزار تومان به خریداران ایرانی می‌فروشند و ریال را با ۳۰ درصد سود در بازار افغانستان عرضه می‌کنند.