-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۲۰, سه‌شنبه

عمر داوود زی: با بستن حوزه های انتخاباتی و بستن جاده ها موافق نیستیم

سقوط غزنی با جلسه اعلام شده در مسکو رابطه داشت.در حالی رهبران ائتلاف بزرگ ملی بر نا فرمانی خیابانی و حتی تشکیل حکومت مؤقت اصرار می ورزند، محمد عمر داوود زی به نماینده گی از شورای حراست و ثبات، در تازه ترین گفت و گو با تلویزیون خورشید با این مطالبات مخالفت کرد و گفت تنش جاری به منافع مملکت و امر دموکراسی نیست. ما باید کاری نکنیم که پروسه انتخابات متضرر شده و این روند به تعویق بیفتد. وی تصریح کرد که بستن دروازه نماینده گی های انتخاباتی راه حل نیست و ما با آن که بر تضمین شفافیت انتخابات موافقت داریم، با بستن جاده ها و آزار مردم موافق نیستیم.
داود زی افزود: اعلامیه اخیر ائتلاف ملی که بر تحریم یا نا فرمانی خیابانی اشاره داشت حاصل مشورت با ما نبوده و منتظر آغاز روند مشوره هستیم. باید هر کار در هم آهنگی و درنظرداشت مصالح ملی باشد. اما طرفدار تأمین نظارت احزاب در مراکز رأی دهی و یافتن یک میکانیزم همه پذیر می باشیم. 
داوود زی به تکرار نظرات استاد سیاف تاکید کرد که جامعه بین المللی با امور انتخاباتی از نزدیک در تماس اند و از برگزاری انتخابات در موعد مقرر اطمینان داده اند. 
داودزی در مورد نبرد های مدهش اخیر در غزنی گفت که سقوط تاسف بار غزنی و پس لرزه هایش به جلسه مسکو رابطه داشت تا موضع طالبان قوی و موضع دولت ضعیف باشد. سقوط غزنی در پلان بود و موضع طالبان را در جلسه مسکو تقویت می کرد. نه پذیرفتن استعفای سه وزیر از سوی دکترغنی امری معقول بود و این اقدام دکترغنی از تضعیف دولت جلوگیری کرد. از نه پذیرفتن استعفا تمجید میکنیم. 
داود زی در مورد استعفای حنیف اتمر گفت که آقای اتمر اعتبار کرسی شورای امنیت ملی را در سطح داخل و خارج بلند برده بود. استعفای اتمر یک ضایعه است. او از جمع آنانی شمرده می شود که حضور شان مقام یا کرسی دولتی را کلان می سازد.