-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۴, چهارشنبه

روسیه: مشکل تروریزم در سوریه حل می شود

امریکا: این غیر قابل قبول است!

وزیر خارجه آمریکا روز سه‌ شنبه در تماس تلفنی با همتای ترک خود درباره عملیات قریب‌الوقوع ارتش رژیم سوریه برای حمله به ادلب گفت‌وگو کرد.

در بیانیه‌ای که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره منتشر کرده، آمده است: هر دو کشور اتفاق نظر داشتند که هرگونه تهاجم نظامی رژیم سوریه در ادلب، غیرقابل قبول و افزایش بی‌ملاحظه درگیری در سوریه است.

در همین حال کاخ سفید با اشاره به احتمال استفاده رژیم اسد از سلاح‌ شیمیایی در این حمله نظامی، دمشق را تهدید کرد که در صورت استفاده از اینگونه سلاح‌ها، با پاسخ سریع واشنگتن مواجه خواهد شد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که میلیون‌ها غیرنظامی بی‌گناه در معرض تهدید حملات قریب‌الوقوع رژیم اسد هستند، که تحت حمایت روسیه و رژیم ایران است.

کرملین در واکنش به هشدار رئیس جمهور آمریکا در خصوص حمله به ادلب، با بیان اینکه چنین تهدیدهایی رویکردی جامع برای مسئله ادلب نیست، اعلام کرد: ارتش سوریه " آماده حل مشکل تروریسم در استان ادلب است ".