-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۳۰, جمعه

نیویورک تایمز: اردوی امریکا در افغانستان فقط به مرده شماری مشغول است

روزنامه نیویورک تایمز نوشته است که اردوی امریکا در افغانستان از اوایل سال جاری تا کنون به طور گسترده به اعلام ارقام اجساد کشته شده های طالبان و داعش خودش را مشغول کرده است. 

روزنامه می افزاید که اردوی امریکا با نشر دوازده اعلامیه از طریق اینترنت، از جمله فیس بوک و تویتر ادعا کرده است که بیش از ۲۵۰۰ تن از دشمنان را هلاک و زخمی کرده است. اما مقامات پنتاگون با روش مرده شماری در تبلیغات صریحاْ مخالفت کرده اند. مقامات دفاعی امریکا گفته اند که علت چنین کارزار تبلیغاتی به عنوان بخشی از یک استراتیژی بزرگ تر این است که آقای ترامپ را به اختصاص سرمایه گزاری بیشتر در اردو متقاعد کنند.
چنین اقدامی در واقع به فراموشی سپردن درس های جنگ ویتنام است که در آن جا نظامیان امریکایی برای نشان دادن میزان پیشرفت شان به روش ناکام مرده شماری متوسل می شدند. از سال ۲۰۰۱ فرماندهان با اعلام تعداد اجساد جنگجویان مخالف در عراق و افغانستان مقایسه نامطلوبی را نسبت به جنگ ویتنام انجام دادند.