-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ شهریور ۱۳, سه‌شنبه

مذاکرات مهم بین سران کاخ سفید با رهبران هند و پاکستان

به گزارش میلیتاری تایمز قرار است به زودی میان مقامات واشنگتن و سران پاکستان مذاکرات مهمی در رابطه به نقش بارز تر پاکستان در مبارزه با شبکه حقانی و گروه طالبان آغاز شود. جنرال نیروی دریایی جوزف دانفورد همراه با مایک پمپئو وزیر خارجه درین دیدار ها اشتراک خواهند داشت. در همین حال قرار است با حضور جنرال دانفورد مذاکرات میان وزرای دفاع و خارجه هند و امریکا نیز در دهلی آغاز شود که هدف از آن افزایش همکاری های دفاعی و استراتیژیک بین امریکا و هند در منطقه است.
جنرال دانفورد به میلیتاری تایمز گفته است که از شرکای کلیدی امریکا در عرصه امنیتی است که ظرفیت رهبری آن در سطح جهان تاثیر گذار است. به گفته اتحاد ملت های دو کشور بر بنیاد ارزش های مشترک و تعهد به اصول آزادی شکل گرفته است و این زمینه ای تاریخی برای توسعه همکاری های فزاینده امنیتی میان دو طرف است. به نوشته میلیتاری تایمز، اما موارد ناگواری بین امریکا و هند در باره رابطه هند با روسیه و ایران وجود دارد که از قبل وجود داشته است. از جمله هند قرار داد خریداری دستگاه های اس ۴۰۰ روسی به قیمت شش میلیارد دالر را با مسکو عقد کرده است. 
منابع دفاعی امریکا قبل از ورود هیات امریکایی به دهلی ابراز امیدواری کرده اند که هند به جای خریداری سامانه اس ۴۰۰ باید بر گزینه های خریداری اسلحه از امریکا رسیده گی کند.