-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۶, جمعه

تهران؛ بدون حصار امنیتی

جاسوسان اسرائیلی تا قالین شويی تورقوزآباد رفتند!رادیو پیام اسرائیل: ‎نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه در نشست سالانه سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، از وجود یک «انبار سری هسته‌ای» در ایران خبر داد و از آژانس بین المللی انرژی اتمی خواست فورا بازرسی از آن را آغاز کند.

‎به گفته بنیامین نتانیاهو در این انبار سری، مواد و تجهیزاتی در ارتباط با برنامه تسلیحات هسته‌ای وجود دارد و ایرانی‌ها ماه گذشته میلادی ۱۵ کیلوگرم از مواد رادیواکتیو را از این انبار مخفی واقع در کوچه ماهر تهران، به خارج از آن منتقل کردند.

‎وی سپس گفت پیامی برای مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دارد و آن این که کار درست را انجام دهید و پیش از آن که ایرانی‌ها کار پاکسازی را کامل کنند، از آن مرکز – که به گفته او ظاهرا قالیشویی است اما در واقع انبار هسته‌ای است – بازرسی کنید.

‎آقای نتانیاهو سپس خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی گفت اسرائیل می‌داند که شما در حال انجام چه کاری هستید، می‌داند کجا این کار را انجام می‌دهید و اسرائیل چنین اجازه‌ای به شما نمی‌دهد، نه الان، نه ده سال دیگر و نه هیچ زمان دیگری.

‎نخست وزیر اسرائیل با بیان این که آفریقای جنوبی و لیبی زمانی که برنامه هسته‌ای خود را متوقف کردند آرشیو انبارهایشان را نابود کردند، پرسید چرا رژیم ایران این کار را نکرد؟ و خود پاسخ داد که آنها قصد داشتند بعد از پایان دوره توافق هسته‌ای، فعالیت شان را از سر بگیرند.

‎وی در ادامه گفت: من با مردم ایران در ارتباط هستم. اول وقتی اعتراض ها را شنیدم، گفتم شاید ایرانیان خارج از کشور و مثلا در لندن هستند. اما بعد دیدم مردم داخل هستند. آنها از این که رژیم ثروت شان را به دیگر کشورها می دهند، معترض هستند.

‎نخست وزیر اسرائیل، که از ابتدا مخالف توافق هسته ای قدرت های جهانی با رژیم ایران بود و آن را فاجعه بار می‌دانست، گفت که این توافق البته یک پیامد مثبت داشت، البته ناخواسته، و آن این بود که اسرائیل و برخی کشورهای دیگر منطقه را به هم نزدیک کرد.

بنیامین نتانیاهو با نشان دادن پلاکاردی محل این تاسیسات «مخفی» را در «تورقوزآباد» در کوچه‌ای به نام «ماهر» در حومه تهران اعلام کرد.

سر در ساختمانی نسبتا فرسوده که نتانیاهو در عکس نشان داد، حدود چهار و نیم کیلومتر با شورآباد در حومه کهریزک فاصله دارد و در محلی نه چندان دور از اسلامشهر است.

وی اظهار داشت: «من برای نخستین بار این مسئله را افشاء می‌کنم که رژیم ایران تاسیسات سری دیگری در تهران دارد، یک انبار سری هسته‌ای برای انبار کردن حجم وسیعی از تجهیزات و مواد (اتمی) از برنامه مخفی اتمی ایران».

آقای نتانیاهو گفت: «این محل در نزدیکی یک قالیشویی ساده است مانند محلی در شورآباد در نزدیکی پایتخت که اسناد اتمی ایران در آن پنهان شده بود».