-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۱۴, شنبه

این آقا قرارداد طلا و مس افغانستان را از واشنگتن به دست آورد!


سلطان معدن آغاز گر استخراج معادن بی پایان افغانستان شد.


به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، ایان هانام، یکی از بانکداران پیشین JPMorgan Chase & Co. روز جمعه قراردادی را امضاء کرد که به موجب آن، وی امتیاز استخراج ذخایر طلا و مس در شمال افغانستان را به دست آورد.

 هانام اهل بریتانیاست به «سلطان معادن» شهره است و ده ها سال در مجمع نخبه گان اردوی انگلیس خدمت کرده است. آقای هانام نخستین فردی است که در اداره ترمپ، قرار داد بزرگ معدن افغانستان را نصیب شده است.

دونالد ترمپ درماه سپتامبر سال گذشته در گفت و گو با دکترغنی رپیس جمهور افغانستان گفته بود که جهت فراهم آوری مخارج جنگ در آن کشور، در مورد بهره برداری از ذخایر بزرگ مس، سنگ آهن و طلا وارد عمل شود.

ترمپ و دکتر موافقه کرده بودند که کمپنی های امریکا باید با وجود چالش های گسترده فساد، نا امنی، و زیرساخت های ناتوان فنی در افغانستان روی معادن افغانستان کار را شروع کنند.
آقای هانام گفت: واقعیت این است که استفاده از معادن تنها راه پر کردن خالیگاه کمبود بودجه در افغانستان است و او از سال ۱۰۱۰ مشتاق  سرمایه گزاری در زیرساخت های معدنی آن جا بودیم و اکنون خوشحالیم که آن را به دست آوردیم.