-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۱۳, جمعه

پوتین: امپراطوری رو به زوال امریکا اشتباه استراتیژیک مرتکب می شود

گردن کشی پوتین درحالی صورت می گیرد که تحریم های امریکا، روسیه را نیز مانند ایران کم رمق ساخته است.پیک نت: کنفرانس بین المللی "هفتۀ انرژی روسیه" آغاز بکار کرد. ولادیمیر پوتین در نخستین روز این کنفرانس ، در بخش سئوالات و مصاحبه به نقش مخرب ایالات متحده و درگیری های درونی سردمدارانِ آمریکا اشاره کرده و افزایش قیمت نفت را ناشی از سیاستهای ایالات متحده در مورد ایران ، ونزوئلا و لیبی دانسته و اضافه کرد:

«افزایش قیمت نفت با توجه به تصمیم ایالات متحده در مورد ایران و کاهش تولید نفت آفریقای جنوبی قابل پیش بینی بود".

پوتین همچنین "سیاست آمریکا در مورد ایران را اشتباه و لطمه زننده به اقتصاد جهانی" نامید.
وی با طعنه ای از دونالد ترامپ خواست " در آینه به خود نظری بیاندازد" و با "اشتباه استراتژیک" خواندنِ جنگ اقتصادی آمریکا با جهان با استفاده از " دلار" این عمل را اشتباه تیپیکِ (خاص) امپراطوری های رو به زوال" خواند.

پوتین با انتقاد از  مخالفت شدید ایالات متحده با طرح و ساخت پالایشگاه گازهای صخره ای " یامال" روسیه ، گفت : "خریدار اولین محمولۀ گازی این پالایشگاه خود آمریکایی ها بودند"

در پاسخ به سئوال تحریم های غرب علیه روسیه ولادیمیر پوتین گفت: « ایکاش آن ها تمام تحریم هایی را که میدانند و میتوانند انجام دهند . ما به قدرت و توانایی خودمان مطمئن هستیم. البته تحریم پدیدۀ خوب و مثبتی نیست».

پوتین مبارزه با تروریسم در سوریه را زمینه ای که روسیه و ایالات متحده می توانستند همکاری کنند نامید و خواستار خروج نیروهای خارجی از سوریه شد و در پاسخ به سئوالِ تحریک آمیز مجری انگلیسی این نشست مبنی بر" حتی خروج نیروهای روسی" چنین پاسخ داد: « بله حتی نیروهای روسیه با توجه به خواست دولت قانونی سوریه».