-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۲۴, سه‌شنبه

رقم بیکاری در ترکیه از ۳ ونیم میلیون نفر فرا تررفت!

 سیاست های تعرفه ای ترامپ که شامل ترکیه هم شد و تعرفه صادرات آلومنیوم این کشور به امریکا را دو برابر کرد و  همچنین ماجراجوئی اردوغان در جنگ سوریه به امید احیای امپراطوری عثمانی و تیرگی مناسبات اقتصادی و سیاسی با روسیه بر سر  جنگ سوریه و سقوط هواپیمای جنگنده روسی بر فراز سوریه توسط دو جنگنده ترکیه که موجب کاهش شدید صادرات از ترکیه به روسیه و کاهش شدید توریسم در ترکیه شد و بالاخره جنگ با کردها همگی دست به دست هم داد تا اقتصادی متکی به ساختمان سازی ترکیه را با رکود روبرو کند و پول ملی این کشور تا یک و نیم برابر در مقابل دلار پائین بیاید. 

مرکز آمار ترکیه شمار بیکاران این کشور را تا پایان ماه گذشته میلادی، سه میلیون و ۵۳۱ هزار نفر اعلام کرد و گزارش داد که جمعیت بیکار این کشور نسبت به سال قبل نزدیک به ۸۸ هزار نفر افزایش یافته است. آیا ماجرای ناپدید شدن و اخبار مربوط به قتل "خاشجقی" روزنامه نگار عربستان مقیم امریکا در داخل سفارت عربستان در ترکیه گشایشی در اقتصاد ترکیه بوجود خواهد آورد. عربستان باج خواهد داد و یا امریکا؟