-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ آبان ۱, سه‌شنبه

پوتین: درجنگ هسته ای، حریف را به سرعت نابود می کنیم

توصیه پوتین به ایران برای گفتگو با امریکا درباره سوریه
گفتگوی 3 ساعته با پوتین – ترجمه ایرج گلفامپیک نت: خلاصه ای از مهم ترین مسائلی که رئیس جمهور روسیه "پوتین" در مصاحبه با مجمع "ایجاد تفکر" در ارتباط با سوریه، ایران، دلار، قدرت نظامی روسیه و... بیان کرد:

در مورد تحولات اخیر در سوریه پوتین دراین مصاحبه گفت:

«احتمالا کسی در این مجمع اطلاع ندارد که در شرق فرات داعش پیشروی کرده است. در مناطقی که تحت نظارت آمریکا میباشد داعش ۱۳۰ خانواده بالغ بر ۷۰۰  نفر را به گروگان گرفته و خواسته هایی مطرح کرده و اولتیماتوم داده که روزانه ۱۰ نفر را اعدام خواهد کرد و پریروز ۱۰ نفر را اعدام کرده است. در بین این گروگانان امریکایی ها و اروپایی ها هم هستند. این وحشتناک است اما همه ساکتند و انگار اتفاقی نیافتاده» وی همچنین با اذعان اینکه برایند نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا صفر بود گفت:«ولی ما طی ۳ سال دولت داعش را از بین بردیم» و قدم بعدی در سازمان ملل دنبال میشود.

" ترکیه در انجام تمام تعهدات خود در ادلب سوریه موفق نبوده ولی تلاش خود را میکند و ما شاهد آن هستیم و ضمن تشکر از ترکیه از بغرنج بودنِ وضعیت مطلعیم"

ولادیمیر پوتین با مضر نامیدن "سیاست های ضد روسیه" از سوی غرب ، دلیلِ تحریم ها و مسخره بازی های مسموم سازی و... را درگیری های درونی غرب مانند "برگزیت" وکشمکش های درون آمریکا دانست.

در مورد شروع جنگ اتمی- هسته ای وی گفت:

« در دکترین دفاعی ما حملۀ پیشگیرانۀ اتمی وجود ندارد اما به محض حملۀ اتمی به سوی ما مهاجم باید بداند که نابود خواهد شد و حتی فرصت پشیمانی را هم نخواهند داشت».

ولادیمیر پوتین در پاسخ به سئوالِ تحریک کنندۀ "رهیده  دِرهم" بنیانگذار و مسئول دانشگاه بیروت مبنی بر فشار روسیه برای خروج نیروهای ایرانی از سوریه که به نزدیکی آمریکا با روسیه خواهد انجامید و از نگرانیِ روسیه بابت تلفات نیروهای نظامی روسیه خواهد کاست گفت:
«یکم: ما ترجیح میدهیم که نگران نیروهای خود در سوریه باشیم تا در درون کشورمان . بهتر است با تروریست ها دور از مرزهای خودمان مقابله کنیم نه اینکه خودمان را به خواب زده و سپس در روسیه با تروریست ها  بجنگیم.

دوم: در مورد ایران ، این مسئله کمتر به ما مربوط میشود که ایران را قانع کنیم که از سوریه خارج شود. هم سوریه و هم ایران کشورهای مستقلی هستند که خودشان روابط خودشان را تعیین میکنند . ما روابط عمیقی با ایران و سوریه داریم و از آن هم بیشتر، ما در تبادل نظرها و دیدارهایمان با ایران برخی از مسائل را حل کردیم. از جمله عقب رفتن سلاح های دورزَن از جنوب سوریه و هم مرز اسرائیل و بلندی های جولان. اما، خارج شدن نیروهای ایرانی از سوریه مربوط  است به ایران و سوریه و همچنین ایران و ایالات متحدۀ آمریکا که امیدواریم گفتگوهایی صورت بگیرد. ما هم آماده ایم در این گفتگوها شرکت کنیم.

سوم: برای خارج شدنِ نیروهای خارجی از جمله نیروهای ایرانی از سوریه باید امنیت برای دولتمداری سوریه مهیا باشد. باید تضمین دهند که در امور داخلی سوریه دخالت نخواهند کرد.