-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۱۴, شنبه

قاچاق انسان؛ کشف دختران از بار پتروشیمی

خبرگزاری هرانا – گمرک ایران، از دستگیری ۱۲ نفر به جرم قاچاق انسان خبر داد و اعلام کرد که در میان این افراد ۳ دختر جوان از جمله یک تبعه گینه هم شناسایی شده که قصد داشتند در داخل بار پتروشیمی به صورت قاچاقی از مرز خارج شوند. با تجهیز گمرکات به دستگاه های ایکس ری و دیگر تجهیزات کنترلی و افزایش دانش و تخصص ماموران گمرک کشفیات قاچاق انسان افزایش یافته و از ابتدای سال جاری تا کنون به رقم ۱۷۹ نفر رسیده است. افراد کشف شده عموما زنان و مردان تبعه کشورهای همسایه و در میان آنها گاهی کودکان هم مشاهده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، ماموران گمرک با رصد محموله های تجاری در ۴ عملیات جداگانه، از کشف ۱۲ مورد قاچاق انسان خبر دادند. با کشفیات اخیر آمار کشفیات قاچاق انسان از ابتدای سال جاری تا کنون به ۱۷۹ نفر رسید.

ماموران گمرک بازرگان با رصد یک محموله خروجی به وسیله دستگاه ایکس ری ۶ انسان را که در میان بار این کامیون مخفی شده بودند، شناسایی و کشف کردند. این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه بوده و تریلی حامل بار پتروشیمی به مقصد ترکیه بود.