-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ مهر ۲۷, جمعه

استقبال سیاسیون از ماموریت صلح خلیلزاد

 محمدحنیف اتمر،‌ مشاور پیشین امنیت ملی از اقدامات اخیر ایالات متحده امریکا برای آغاز گفت‌وگوهای مستقیم با نماینده‌گان گروه طالبان استقبال می‌کند و می‌گوید دیدار آقای خلیل‌زاد با نماینده‌گان طالبان خوش‌بینی‌هایی را برای مردم به ارمغان آورده است. آقای اتمر نهادینه شدن صلح را در کشور خواست همه‌‌شمول می‌داند و می‌گوید، گفت‌وگوهای صلح با در نظر داشتن خواست،‌ هم‌آهنگی و مدیریت افغان‌ها می‌تواند به نتیجه‌ی مطلوب برسد.

آقای اتمر در متنی که به ۸صبح فرستاده، نوشته است: «تلاش‌هایی که در این اواخر از طرف ایالات متحده امریکا برای جستوجوی راه حل سیاسی برای مشکل افغانستان به راه انداخته شده، موجب خوشبینی مردم افغانستان شده است.» آقای اتمر امیدوار است این تماس‌ها و گفت‌وگوها، نتایج مطلوب و ملموسی در پی داشته باشد.

در همین حال، عمر داوودزی، وزیر داخله‌ی  پیشین از گفت‌وگوی آقای خلیلزاد با نماینده‌گان طالبان در قطر استقبال کرد. او صلح و راه‌حل سیاسی همه‌جانبه و همه‌شمول را تنها راه بیرون رفت از وضعیت کنونی خواند.

آقای داوودزی در متنی که به ۸صبح فرستاده، نوشته است: «سفر آقای خلیل‌زاد به قطر آغاز خوب پروسه است. راه طولانی در پیش دارد و باید با حوصله‌مندی برخورد صورت گیرد.» وزیر داخله‌ی پیشین در ادامه نوشته است: «آقای خلیل‌زاد می‌داند که به همان اندازه که صلح با طالبان مهم است، اجماع قشر سیاسی نیز در این پروسه مهم است.»